LE: Serbki, Rumunki i Turczynki najlepsze po pierwszym weekendzie

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Reprezentacje Serbii, Rumunii i Turcji mogą być bardzo zadowolone ze swojej gry w pierwszym weekendzie Ligi Europejskiej. Zespoły te zgarnęły komplet sześciu oczek. Ciekawie ułożyła się sytuacja w grupie B, gdzie wszystkie drużyny mają na swoim koncie tyle samo punktów.

W tym artykule dowiesz się o:

Grupa A

Serbki nie miały najmniejszych problemów ze zgarnięciem w pierwszym weekendzie kompletu punktów. Dwukrotnie gładko pokonały Grecję. Bohaterką pierwszego meczu była Jovana Brakocević (22 pkt), a w drugim spotkaniu jej rolę przejęła Sanja Malagurski (19 pkt). Hiszpanki i Francuzki natomiast udowodniły, jak zmienna potrafi być siatkówka. Pierwszy pojedynek przebiegał po dyktando gospodyń, które wygrały 3:1. Następnego dnia Trójkolorowe wzięły jednak srogi rewanż na swoich rywalkach.

Wyniki meczów grupy A:

Hiszpania - Francja 3:1 (17:25, 25:20, 25:23, 25:18)

Serbia - Grecja 3:0 (25:11, 25:14, 25:15)

Serbia - Grecja 3:0 (25:14, 25:21, 25:22)

Hiszpania - Francja 0:3 (23:25, 19:25, 18:25)

Grupa B

Po pierwszym weekendzie zmagań w grupie B żadna z drużyn nie może czuć się bliższa awansu do Final Four. Wszystkie mają bowiem na swoim koncie po trzy oczka i cztery wygrane sety. Dzięki lepszemu bilansowi małych punktów prowadzi reprezentacja Izraela, która pokonała w piętek Węgry 3:1. W drugiej parze rywalizowały Czeszki i Bułgarki. W pierwszym meczu lepsze były nasze południowe sąsiadki, głównie dzięki świetnej grze blokiem. Drugie starcie należało już do srebrnych medalistek ubiegłorocznych rozgrywek.

Wyniki meczów grupy B:

Izrael - Węgry 3:1 (25:18, 25:15, 18:25, 25:21)

Czechy - Bułgaria 3:1 (16:25, 25:21, 25:21, 25:21)

Czechy - Bułgaria 1:3 (25:18, 20:25, 26:28, 26:28)

Izrael - Węgry 1:3 (22:25, 25:27, 25:19, 22:25)

Tabela grupy B

1Izrael234:4
2Czechy234:4
3Bułgaria234:4
4Węgry234:4

Grupa C

Bardzo zadowolone z otwarcia Ligi Europejskiej mogą być Rumunki. Choć reprezentacja Chorwacji z pewnością nie jest najsłabsza w grupie, to w starciu z lokalnymi rywalkami ugrała zaledwie jednego seta. Wkład w tak dobrą grę swojej drużyny miała, była już, zawodniczka AZS-u Białystok Daiana Muresan. Komplet punktów trafił również na konto Turczynek, które dwukrotnie pokonały Białoruś.