Siatkarki AZS Białystok z kompletem zwycięstw w Radomiu

W turnieju o puchar Prezydenta Radomia i Prezesa firmy Jadar najlepsze okazały się zawodniczki AZS-u Białystok. Podopieczne Wiesława Czai na swoim koncie zapisały komplet zwycięstw.

Łukasz Roszkowski

Drugi dzień zmagań rozpoczął się od meczu Jadaru Radom z MUKS Sparta Warszawa. Oba zespoły w najbliższym sezonie będą występowały na pierwszoligowych parkietach.

W pierwszej partii tego spotkania oba zespoły toczyły wyrównaną walkę. Oba zespoły wychodziły na minimalne prowadzenie. Ostatecznie w premierowej odsłonie tego spotkania lepsze okazały się siatkarki gospodyń, które zwyciężyły po emocjonującej końcówce 27:25.

Kolejna partia rozpoczęła się podobnie jak poprzednia. W końcowej części seta zawodniczki z Radomia popełniły kilka błędów własnych, które wykorzystały siatkarki ze stolicy odnosząc zwycięstwo 25:21.

Podbudowane zwycięstwem zawodniczki z Warszawy od początku trzeciego seta wyszły na prowadzenie. W pewnym momencie tej partii prowadziły 12:6. Siatkarki z Radomia nie potrafiły dogonić rywalek i przegrały również tego seta 20:25.

Czwartą odsłonę podrażnione gospodynie rozpoczęły od prowadzenia 9:3. W dalszej części tego spotkania podopieczne Tomasza Kamudy dogoniły rywalki i doprowadziły do remisu 11:11. Ostatecznie ze zwycięstwa w tej partii cieszyły się zawodniczki z Warszawy 25:20.

Jadar AZS Politechnika Radom - MUKS Sparta Warszawa 1:3 (27:25, 21:25, 20:25, 20:25)

W kolejnym spotkaniu, które zostało rozegrane w samo południe AZS Białystok w trzech setach pokonał zespół Stali Mielec. Spotkanie to było doskonałym przetarciem przed rozpoczynającym się za miesiąc sezonem PlusLigi Kobiet. Pierwszą partię tego spotkania wygrały akademiczki 25:18. Kolejna odsłona tego spotkania dostarczyła kibicom wielu emocji. Oba zespoły w końcówce tej partii walczyły punkt za punkt. Ostatecznie wojnę nerwów wytrzymały podopieczne Wiesława Czai wygrywając 26:24. Kolejną emocjonującą końcówkę oba zespoły miały okazje stoczyć w następnej odsłonie. Tym razem lepsze okazały się zawodniczki z Mielca, które zwyciężyły 27:25. Czwarta odsłona to zdecydowana przewaga siatkarek Stali. Uskrzydlone zwycięstwem w poprzedniej partii wygrały również w tej odsłonie 25:16. W secie prawdy na parkiecie dominowały białostoczanki, które zwyciężyły 15:9.

AZS Białystok -KPSK Stal Mielec 3:2 (25:18, 26:24, 25:27, 16:25, 15:9)

W popołudniowej sesji spotkań zwycięstwa odniosły akademiczki z Białegostoku, które po pięciosetowej walce pokonały Spartę Warszawa.

MUKS Sparta Warszawa - AZS Białystok 2:3 (16:25, 25:17, 22:25, 25:18, 12:15)

Na zakończenie turnieju zmierzyły się gospodynie drużyną KPSK Stal Mielec. Siatkarki występujące w PlusLidze Kobiet zwyciężyły 3:0.

Jadar AZS Politechnika Radom – KPSK Stal Mielec 0:3 (22:25, 17:25, 16:25)