ME siatkarek: Półfinał jednak dla Niemek

Reprezentacja Niemiec jako trzecia wywalczyła awans do półfinału mistrzostw Europy siatkarek, które rozgrywane są we Włoszech i Serbii. O awans do finału powalczą z Italią. Niemki zaprezentowały bardzo ciekawą grę w konfrontacji z Czeszkami. Były bardzo skuteczne przede wszystkim w polu serwisowym i dzięki temu udało im się pokonać rywalki i awansować do półfinału mistrzostw Europy.

Dużo prostych błędów popełniały siatkarki obu ekip na początku meczu ćwierćfinałowego. Na pierwszym czasie technicznym to Czeszki prowadziły dwoma punktami po autowym ataku z obiegnięcia Coriny Suschke-Voigt. Niemki szybko wróciły do gry i po serii zdobytych punktów odskoczyły na 14:12. Po drugiej przerwie technicznej czeskie przyjmujące przestały radzić sobie z zagrywką rywalek i przegrały do 18.

Niemki kontynuowały bardzo dobrą zagrywkę w pierwszych akcjach drugiej odsłony i po drugiej przerwie technicznej miały już pięć punktów przewagi (11:6). Podopieczne Guidettiego poczuły się zbyt pewnie i w efekcie chwilę później na tablicy wyników widniało 13:13. Na drugim czasie technicznym było 16:13. W kolejnych fragmentach Niemki radziły sobie znacznie lepiej i wygrały do 20.

Punkt za punkt walczyły ekipy w pierwszych akcjach trzeciej odsłony (5:5). Szybciej na kilka punktów odskoczyły Niemki (8:5). Czeszki zdołały zniwelować straty (9:9). Ponownie jednak straciły kilka punktów z rzędu (16:10). Decydujące fragmenty należały do Niemek, które rozstrzygnęły seta i mecz na swoją korzyść i awansowały do półfinału.