Pierwsza przegrana Skry, przełamanie Resovii - podsumowanie 6. kolejki Młodej Ligi

Nie ma już w tej edycji Młodej Ligi drużyny niepokonanej. Nosząca do zeszłego tygodnia to miano Skra Bełchatów uległa 2:3 Delekcie Bydgoszcz. Długo wyczekiwane zwycięstwo odniosła Asseco Resovia Rzeszów, która wygrała 3:0 z częstochowianami. Po 6.kolejce spotkań aż cztery drużyny mają na swoim koncie taką samą ilość punktów.

Agnieszka Niedziałek

Asseco Resovia Rzeszów - AZS Delic-Pol Norwid Częstochowa 3:0 (25:18, 25:23, 25:22)

Wreszcie kibice młodych siatkarzy mogą odetchnąć z ulgą. Podopiecznym Jerzego Wietechy udało się przerwać feralną serię porażek i zanotować pierwsze od kilku tygodni zwycięstwo. Szkoleniowiec Asseco Resovii mógł w tym meczu liczyć na wsparcie kilku bardziej doświadczonych zawodników, takich jak Kamil Długosz, Dawid Dryja czy Kamil Durski. W składzie znalazł się także Jakub Peszko. Wzmocniona w ten sposób drużyna z Podkarpacia sporo szkody przeciwnikom uczyniła swoją zagrywką. Po stronie gości większość piłek kierowana była do Kamila Maruszczyka. Problemy rzeszowianom sprawiała tez kilkakrotnie zagrywka wykonywana przez Bartłomieja Krulickiego. Gospodarze grali jednak pewnie i odnieśli zasłużone zwycięstwo, które pozwoliło im uciec z ostatniego miejsca w tabeli oraz awansować na ósmą pozycję.

Lotos Trefl Gdańsk - Indykpol AZS UWM Olsztyn 3:0 (25:20, 25:21, 25:23)

Po słabszym początku sezonu do gry wracają gdańszczanie, którzy odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem występujący w roli gospodarza zawodnicy Lotosu Trefl w trzech setach odprawili olsztynian. W ten sposób drużyna prowadzona przez Mariusza Łobacza powtórzyła wynik z rozgrywanego dzień wcześniej meczu zespołów seniorskich. Dzięki zdobyciu trzech punktów siatkarze z Gdańska awansowali na szóste miejsce w tabeli. Zawodnicy Indykpolu AZS UMW zaś po tej kolejce zamykają stawkę w rozgrywkach Młodej Ligi.

Fart Kielce - Jastrzębski Węgiel 2:3 (22:25, 25:17, 25:17, 16:25, 12:15)

Dotychczas co drugie spotkanie Farta Kielce kończyło się w pięciu setach, pozostałe zaś - w trzech. W meczu z Jastrzębskim Węglem doszło do odstępstwa od tej reguły i drugie spotkanie z rzędu kielczan zakończyło się w tie-breaku. Pierwszy set na swoją korzyść rozstrzygnęli przyjezdni, ale drugi i trzeci to już bardzo pewne zwycięstwo podopiecznych Krzysztofa Makaryka. Gracze z Jastrzębia nie zamierzali jednak rezygnować z walki i wygrali kolejną odsłonę równie przekonująco jak rywale poprzednie dwie. Będący wówczas na fali goście okazali się lepsi także w rozstrzygającym secie, który wygrali do 12.

PGE Skra Bełchatów - Delecta Bydgoszcz 2:3 (18:25, 27:29, 27:25, 25:17, 10:15)

Podobnie jak w Rzeszowie wypatrywano przełamania miejscowych młodych siatkarzy, tak też czekano na to, aby ktoś wreszcie przerwał serię zwycięstw niepokonanej Skry. Sztuki tej udało się dokonać bydgoskiej Delekcie. Bełchatowianie jednak łatwo skóry nie sprzedali i ulegli przeciwnikom dopiero w tie-breaku. Pierwszy set zakończył się dość zdecydowanym zwycięstwem graczy z Bydgoszczy. Dwa kolejne to bardzo zacięta gra na przewagi, tyle że raz wygrana przez gości, drugi raz przez gospodarzy. Zdeterminowana Skra wygrała pewnie czwartą odsłonę i doprowadziła tym samym do piątego seta, ale tutaj lepsi byli już bydgoszczanie.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - AZS Politechnika Warszawska 3:0 (25:23, 25:16, 25:16)

Mecz w Kędzierzynie-Koźlu był najbardziej jednostronnym spotkaniem kolejki. Siatkarze z Warszawy tylko w pierwszym secie prowadzili wyrównaną walkę z przeciwnikami. W pozostałych dwóch zabrakło im już argumentów, aby poważniej zagrozić przeciwnikom. Zawodnicy Politechniki Warszawskiej doznali tym samym czwartej w tym sezonie porażki. Bilans ZAKSY to pięć zwycięstw i jedna przegrana.