Skra w połowie drogi do mistrzostwa - podsumowanie 9.kolejki Młodej Ligi

Występujący w Młodej Lidze siatkarze mają już za sobą dziewięć meczów, a więc połowę rundy zasadniczej. Na tę chwilę najbliżej mistrzowskiego tytułu jest Skra Bełchatów, która pokonała w tej kolejce Farta Kielce. Zwycięstwa odniosły także drużyny z Warszawy, Bydgoszczy, Jastrzębia i Kędzierzyna-Koźla.

Agnieszka Niedziałek

AZS Politechnika Warszawska - Lotos Trefl Gdańsk 3:0 (25:22, 25:21, 25:17)

Siatkarze ze stolicy bez większych problemów poradzili sobie z zawodnikami Lotosu Trefl. Największy opór gdańszczanie stawiali w inauguracyjnej partii. Ich przeciwnicy jednak grali coraz lepiej i przewaga graczy Politechniki była coraz wyraźniejsza. W trzeciej odsłonie nie było już wątpliwości, która drużyna była lepsza w tym pojedynku. Dzięki tej wygranej i dopisaniu do swojego konta trzech punktów warszawianie uciekli z ostatniego miejsca w tabeli. W związku z tym, zamiast piąć się w górę ligowej tabeli, po raz kolejny znaleźli się w jej dolnych rejonach.

Delecta Bydgoszcz - AZS Delic-Pol Norwid Częstochowa 3:2 (20:25, 25:17, 19:25, 31:29, 15:9)

Kibice, którzy w niedzielne południe wybrali się obejrzeć to spotkanie z pewnością nie żałowali swojej decyzji. Gospodarze wraz z akademikami z Częstochowy zaprezentowali im pięciosetowy pojedynek zakończony happy endem. Mecz lepiej rozpoczęli przyjezdni, ale w drugim secie zdecydowanie górą byli gracze Delecty. Kolejny set padł tym razem łupem częstochowian. Bardzo emocjonująca była czwarta partia, w której po grze na przewagi lepsi okazali się bydgoszczanie.

Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (20:25, 25:21, 25:23, 25:19)

Zajmujący od dłuższego czasu czwarte miejsce w tabeli jastrzębianie oddali mistrzom Młodej Ligi z zeszłego sezonu tylko seta. Rzeszowianie dobrze rozpoczęli to spotkanie i zanotowali wygraną w pierwszym secie. Pod wpływem własnych błędów i ulepszonej gry gospodarzy podopieczni Jerzego Wietechy przegrali jednak trzy kolejne odsłony i do stolicy Podkarpacia powrócili bez zdobyczy punktowych.

Indykpol AZS UWM Olsztyn - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (25:20, 22:25, 25:14, 19:25, 12:15)

Pięć partii potrzebowali kędzierzynianie, aby udowodnić swoją wyższość nad olsztynianami. Gracze Indykpolu przystąpili do tego spotkania z pełną mobilizacją, co przyniosło efekt w postaci wygranej w secie otwarcia. W kolejnym górą była raz jedna, a raz druga drużyna. W trzeciej odsłonie gospodarze ograli nawet faworyzowanych przeciwników do 14, jednak w rozstrzygającym tie-breaku lepsi okazali się zawodnicy ZAKSY.

Fart Kielce - Skra Bełchatów 1:3 (25:21, 16:25, 23:25, 24:26)

Bełchatowianie po raz kolejny potwierdzili, że choć to dopiero połowa rundy zasadniczej, to już należy w nich upatrywać głównych kandydatów do mistrzostwa. Wymagający przeciwnicy tylko zmobilizowali młodych kielczan, którzy wygrali pierwszą partię. W kolejnej Skra nie dała się już zaskoczyć i odpowiedziała rywalom swoją bardzo dobrą postawą. Trzeci i czwarty set przysporzyły wielu emocji. W obu lepsi byli goście, ale ich przewaga wynosiła na koniec zaledwie dwa punkty.