Częstochowianie bez punktów, pechowi olsztynianie - podsumowanie 10. kolejki Młodej Ligi

Najbardziej jednostronnym spotkaniem 10. kolejki okazał się mecz, po którym spodziewać można się było największych emocji. Siatkarze spod Jasnej Góry nie byli w stanie ugrać nawet seta w pojedynku z Jastrzębskim Węglem. Punkt w pojedynku z rzeszowianami zapisali na swoim koncie olsztynianie. Gracze Indykpolu mogą czuć jednak spory niedosyt, ponieważ mieli duże szanse na zdobycie kompletu "oczek".

Agnieszka Niedziałek

PGE Skra Bełchatów - Lotos Trefl Gdańsk 3:1 (25:23, 25:17, 25:27, 25:12)

Postawa Skry w tym sezonie przypomina jak na razie występ polskich siatkarzy w Pucharze Świata. Co prawda młodym bełchatowianom przydarzyły się dwie przegrane, a nie jedna, ale nie zmienia to faktu, że poza tymi dwoma meczami nie ma na nich dotąd mocnych. Tym razem przekonał się o tym Lotos Trefl. Podobnie jak w pierwszej kolejce tego sezonu gracze Sławomira Augustyniaka wygrali w czterech setach. Najbardziej zacięte były sety pierwszy i trzeci. W pozostałych wyraźnie dominowała Skra, której prowadzenie w tabeli wydaje się niezagrożone.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Fart Kielce 1:3 (27:25, 23:25, 21:25, 21:25)

W pierwszym w tym sezonie spotkaniu tych drużyn kibice w Kielcach oglądali pięciosetowy pojedynek. Teraz ZAKSA wygrała w czterech setach. Już w pierwszej odsłonie kielczanie pokazali, że łatwo nie ustąpią pola rywalom. Fart przegrał tego seta dopiero po grze na przewagi. W drugiej partii goście pokazali się z jeszcze lepszej strony i pokonali kędzierzynian. Podrażnieni takim rozwojem wypadków gospodarze w dwóch kolejnych setach udowodnili już swoją wyższość i wygrali cały mecz.

Indykpol AZS UWM Olsztyn - Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (25:17, 25:16, 24:26, 27:29, 12:15)

Mimo że olsztynianie okupują dolne rejony tabeli, to po raz kolejny udowodnili, że gra się z nimi niełatwo. Tym razem doświadczyli tego siatkarze Asseco Resovii. W tym meczu to właściwie rzeszowianie mogą mówić o wielkim szczęściu. Podopieczni Jerzego Wietechy wrócili z dalekiej podróży po tym jak przegrali dotkliwie pierwsze dwie partie. Wydawało się, że gospodarze dokończą dzieła, ale w dwóch kolejnych setach to goście byli górą, choć nie przyszło im to łatwo. Tie-break również dostarczył sporo emocji, a ze zdobycia dwóch punktów ostatecznie mogli cieszyć się przyjezdni.

Jastrzębski Węgiel - AZS Delic-Pol Norwid Częstochowa 3:0 (25:17, 25:16, 25:22)

Częstochowianie nie będą mile wspominać wyjazdu do Jastrzębia. Akademicy spod Jasnej Góry nie byli w stanie wygrać nawet seta. Co ciekawe, w październiku to oni pokonali swoich rywali 3:0 równie łatwo jak teraz gracze Jastrzębskiego Węgla uporali się z nimi. W dwóch pierwszych partiach AZS Delic-Pol Norwid nie był w stanie przekroczyć granicy 20 punktów. Najbliżej triumfu siatkarze z Częstochowy byli w trzecim secie, ale ostatecznie także w nim lepsi okazali się gospodarze.

Delecta Bydgoszcz - AZS Politechnika Warszawska 3:2 (25:17, 23:25, 25:21, 19:25, 15:12)

Gra w meczu, który odbył się w Bydgoszczy mocno falowała. W inauguracyjnej partii zdecydowanie lepsi byli gospodarze. Następny set przyniósł wygraną graczy z Warszawy. Delecta po raz kolejny ze zwycięstwa cieszyła się w trzeciej odsłonie. Miejscowi nie potrafili tego jednak powtórzyć w kolejnym secie i doszło do tie-breaka. Tam bydgoszczanie spełnili już życzenie swoich kibiców i odnieśli dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie.