PP: Pałac bez straty seta w Legionowie

Zespół bydgoskiego Pałacu pokonał w środę lidera I ligi kobiet, Legionavię Legionowo 3:0 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. Spotkanie zakończyło się wręcz horrorem, bo w ostatniej partii bydgoszczanki wygrały dopiero 39:37.

Sebastian Nowak

W spotkaniu V rundy Pucharu Polski I-ligowa Legionovia Legionowo podejmowała w środę we własnej hali siatkarki Pałacu. Faworytami tego pojedynku były przyjezdne, które po ostatniej wygranej z Gwardią Wrocław mogły przystąpić do tego meczu w dobrych humorach. Gospodynie, które zdecydowanie przewodzą tabeli I ligi, nie oddały tego pojedynku bez walki. Przez większą część pierwszej partii trwał wyrównany bój, a Pałac pewną przewagę osiągnął dopiero na drugiej przerwie technicznej (16:13). Bydgoszczanki nie dały już dogonić się rywalkom i wygrały tę partię różnicą pięciu punktów.

Podobny przebieg miała kolejna odsłona tego pojedynku. Do drugiej przerwy technicznej oba zespoły grały jak równy z równym, ale po powrocie na boisko dominowały już bydgoszczanki. Pałac od prowadzenia 18:16 przejął inicjatywę i wygrał tego seta 25:19. Zdecydowanie najwięcej emocji przyniosła ostatnia partia. Legionovia rozpoczęła od prowadzenia 5:2, które jednak straciła już po przerwie technicznej. Bydgoszczanki na większy dystans zdołały odskoczyć dopiero przy stanie 20:17, ale gospodynie nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Siatkarki Legionovii zdołały doprowadzić do remisu 23:23 i rozpoczęła się mordercza walka. Każdy z zespołów miał po kilka piłek setowych, ale więcej zimnej krwi zachowały bydgoszczanki, które wygrały ostatecznie 39:37 i 3:0 w całym spotkaniu.

LTS Siódemka Legionovia Legionowo - KS Pałac Bydgoszcz 0:3 (20:25, 19:25, 37:39)