Serie A: Słaba forma Okuniewskiej

Scavolini Pesaro pokonało po tie-breaku zespół z Modeny. Słabszy niż zwykle występ zanotowała Berenika Okuniewska, która w trzecim secie opuściła parkiet. Katarzyna Skorupa miała natomiast dzień wolny.

Agnieszka Kaszuba

Scavolini Pesaro odniosło w niedzielę niezwykle ważne zwycięstwo. Kolibry pokonały po tie-breaku sąsiadujące z nimi w tabeli Liu Jo Volley Modena i awansowały na siódmą lokatę. Podopieczne trenera Pedulli wykazały się sporym hartem ducha. Gdy przegrały trzeciego seta do 18, mało kto wierzył, że zdołają wydrzeć rywalkom zwycięstwo. Gospodynie jednak się nie poddały, wykorzystały swój skuteczny blok oraz świetną formę Rose Klineman (w sumie aż 28 punktów) i doprowadziły do tie-breaka. W piątej partii nie pozostawiły już siatkarkom z Modeny najmniejszych złudzeń i zakończyły decydującą odsłonę pojedynku wynikiem 15:7.

Znacznie słabiej niż zwykle spisała się Berenika Okuniewska. Polka, z 12 wystawionych do niej piłek, skończyła zaledwie dwie i w trzecim secie opuściła parkiet.

Scavolini Pesaro - Liu Jo Volley Modena 3:2 (21:25, 25:14, 18:25, 25:21, 15:7)

Scavolini: Ortolani, Brinker, Klineman, Manzano, Ferretti, Okuniewska, De Gennaro (libero) oraz Musti.

Liu Jo Volley: Barazza, Aguero, Harmotto, Barboza, Rinieri, Mari, Croce (libero) oraz Marinković, Valeriano, Partenio.

Jako, że w Serie A występuje 11 drużyn, co tydzień jedna z nich ma dzień wolny. W niedzielę odpoczywała Katarzyna Skorupa i jej koleżanki z Chateau d'Ax Urbino Volley.