Liga chińska: Ekspresowe zwycięstwo Evergrande

Zespół Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty - Evergrande Kanton - zwycięstwem zakończył zmagania w rundzie zasadniczej. Polka pojawiła się na parkiecie tylko w pierwszym secie.

W tym artykule dowiesz się o:

We wtorek Evergrande Kanton zmierzyło się z najsłabszą drużyną w swojej grupie - Henanem. Siatkarki wicemistrza Chin nie dały swoim rywalkom żadnych szans. W pierwszym secie zespół Jenny Lang Ping wręcz zdemolował przyjezdne, wygrywając 25:6! W dwóch kolejnych partiach Henan próbował nawiązać walkę z o wiele silniejszym przeciwnikiem, ale tak naprawdę Evergrande ani na moment nie musiało bać się o swój ostateczny triumf.

Evergrande zwyciężyło 3:0. Bardzo mały wkład w wygraną miała Katarzyna Skowrońska-Dolata, która wystąpiła jedynie na początku pierwszego seta. Reprezentantka Polski zapisała na swoim koncie 2 punkty. 1 oczko zdobyła atakiem (50 procent skuteczności) i raz popisała się skutecznym blokiem.

Ekipa z Kantonu awansowała do drugiej rundy rozgrywek ligowych, w których wystąpi osiem najlepszych drużyn. W kolejnej fazie zmagań rywalami Evergrande będą kluby Beijing BAW, Tianjin Bridgestone, Shanghai Dunlop Tang Dynasty i Bayi Keming Surface Industry. Pierwsze cztery spotkania zespół Skowrońskiej-Dolaty zagra na wyjeździe.

Evergrande - Henan 3:0 (25:6, 25:19, 25:20)