PZPS ukarał sędziów meczu Resovia - ZAKSA

W piątek Prezydium PZPS podjęło decyzję odnośnie kar dla sędziów i sekretarza spotkania Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozegranego ubiegłej soboty.

Przypomnijmy, że sobotni pojedynek sędziowie zakończyli przy stanie 2:1 w setach i 24:14 w czwartym secie, nie zważając na protesty obu zespołów. Po około 30 minutach od zakończenia spotkania, wezwali oni oba zespoły do dogrania brakującego punktu. Wynik meczu został utrzymany, chociaż w grę wchodziło również powtórzenie spotkania lub walkower dla Resovii.

Zgodnie z decyzją Prezydium PZPS,  Zbigniew Milan nie będzie sędziował w zawodach szczebla centralnego do końca marca, a Waldemar Niemczura i Wojciech Kasprzyk - do końca rundy zasadniczej PlusLigi. Bartosz Serwatko, sekretarz meczu, który całą winę wciął na siebie, nie będzie nominowany na zawody szczebla centralnego do końca 2015 r.