Liga chińska: Po 9 latach nastąpi zmiana warty, ekipa Skowrońskiej w finale!

Evergrande Kanton w finale! Zespół Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty drugi raz pokonał Tianjin Bridgestone i w nagrodę powalczy o mistrzostwo Chin. Tianjin po dziewięciu latach musi pożegnać się z tytułem najlepszej drużyny Państwa Środka.

Anna Jawor
Anna Jawor

Rywalizacja Evergrande z Tianjin miała być hitem półfinałowych starć. W końcu spotkały się ze sobą aktualny mistrz i wicemistrz kraju. Zespół Jenny Lang Ping, który jak burza idzie przez całe rozgrywki, zaskakująco łatwo poradził sobie z Tianjin. Evergrande, po zwycięstwie 3:1 na wyjeździe, w sobotę ponownie udowodniło swoją wyższość nad rywalem. Wygrana w trzech setach mówi sama za siebie.

Ekipie z Kantonu wreszcie udało się przełamać dominację Tianjin Bridgestone w lidze chińskiej. Tianjin przez ostatnie dziewięć lat dzierżyła złoty medal. Ta wspaniała passa została jednak przerwana, a główna w tym zasługa duetu Katarzyna Skowrońska-Dolata - Carolina Costagrande. To właśnie gwiazdy Evergrande poprowadziły swój klub do finału rozgrywek.

W walce o mistrzowski tytuł przeciwnikiem Evergrande będzie Shanghai Dunlop/Guohua Life, który wygrał rywalizację z Army Kemen Noodles.

Evergrande Kanton - Tianjin Bridgestone 3:0 (25:11, 25:23, 27:25)