WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Resovia chce stawiać na polskich zawodników

Asseco Resovia, po odejściu Gyorgy Grozera, poszukuje atakującego. Klub ze stolicy Podkarpacia chce stawiać na polskich zawodników.
Ag Sta
Ag Sta

Do drużyny mistrzów Polski przymierzany jest polski atakujący, chociaż wolne są takie gwiazdy jak Ivan Miljković czy Leandro Vissotto. Resovię mogą zasilić Michał Łasko (Jastrzębski Węgiel), Bartosz Janeczek (Tytan AZS Częstochowa) czy też grający we włoskiej serie A Jakub Jarosz i Piotr Gruszka.

Wszystko dlatego, że, jak sam mówi, ma obsesję budowania zespołu w oparciu o Polaków ma prezes głównego sponsora klubu, Adam Góral. - To pozytywnie wpłynie na wyniki reprezentacji. Zagraniczni siatkarze są z nami na chwilę. Po to, żeby się od nich uczyć - wyjaśnia zaznaczając, że po stracie Gyorgy Grozera Resovia wcale nie musi być słabsza. Jak mówi, w rzeszowskim zespole często dochodziło do sytuacji, że gra opierała się na niemieckim atakującym. - Teraz, gdy nie będziemy mieli takiej indywidualności, to mądra gra pozostałymi spowoduje, że będziemy jeszcze lepsi - podkreśla. 

Więcej w Przeglądzie Sportowym.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Przegląd Sportowy

Komentarze (51):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • bader 0
  sama sobie przeczysz
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • mcaga 0
  Nie jest wyrwana z kontekstu. Gdyby Resovii nie wyszło, Góral postawiłby na perspektywicznych Polaków i zaczął wszystko od nowa.
  A odmienna rzecza jest to, ze jego celem ogolnie jest budowa zespolu w oparciu o Polakow (co nie znaczy, ze obcokrajowcy nie beda grac).
  bader Wypowiedź Prezesa Górala jest wyrwana z kontekstu. Chodziło bardziej o budowanie zespołu opartego na Polakach w sytuacji kiedy nie byłoby sukcesu. Ale sukces jest. Na dzień dzisiejszy w Resovii zostają: TICHACEK, LOTMAN, ACHREM, IGNACZAK, KOSOK, NOWAKOWSKI. Ofertę przedłużenia kontraktu otrzymali GRZYB i PERŁOWSKI. na wypożyczenie mają odejść MIKA i BUSZEK
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • bader 0
  Wypowiedź Prezesa Górala jest wyrwana z kontekstu. Chodziło bardziej o budowanie zespołu opartego na Polakach w sytuacji kiedy nie byłoby sukcesu. Ale sukces jest.
  Na dzień dzisiejszy w Resovii zostają:
  TICHACEK, LOTMAN, ACHREM, IGNACZAK, KOSOK, NOWAKOWSKI. Ofertę przedłużenia kontraktu otrzymali GRZYB i PERŁOWSKI. na wypożyczenie mają odejść MIKA i BUSZEK
  [ 1 komentarz w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (48)
Pokaż więcej komentarzy (51)
Pokaż więcej komentarzy (51)
Pokaż więcej komentarzy (51)