Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Zięba: Jest szansa na dwie wybitne zawodniczki

Jak będzie wyglądał skład mistrzyń PlusLigi Kobiet na sezon 2012/13? Dyrektor sportowy Atomu Trefla Sopot zapewnia, że odpowiedź na to pytanie pojawi się już niedługo. Niewykluczone, że w Sopocie znów zagrają klasowe zawodniczki z zagranicy.
Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk

Zespół mistrzyń Polski kończył rozgrywki w wyśmienitym nastroju, jednak kolejne doniesienia prasowe wskazywały na to, że radość w Sopocie nie będzie długa. Sporo mówiło się o kolejnych siatkarkach opuszczających drużynę Atomu Trefla Sopot i nowej koncepcji budowania drużyny, zakładającej zatrudnianie zawodniczek z Polski i ograniczanie kosztów funkcjonowania klubu do minimum. Dyrektor Atomu Grzegorz Zięba w rozmowie z oficjalnym portalem nadmorskiego klubu ujawnił termin ucięcia wszelkich spekulacji transferowych i prezentacji odmienionego zespołu.

- Pełny skład będziemy mogli ogłosić 2 lipca, bo okno transferowe jest otwarte do 30 czerwca i niektóre zawodniczki są zakontraktowane właśnie do tego czasu. Jest to zatem wciąż okryte tajemnicą. Dużo wyjaśni się 1 czerwca, bo niektórym siatkarkom kontrakty kończą się już 30 maja - zapowiadał działacz klubu, który zdradził również: - Nie ukrywam, że jest szansa, że grać będą u nas dwie wybitne na skalę światową zawodniczki, ale dziś nie możemy z różnych względów ujawnić o kogo chodzi - dodał tajemniczo Zięba.

Dyrektor sportowy klubu z Sopotu określił w tym samym wywiadzie profil drużyny, która będzie broniła w przyszłym sezonie tytułu mistrzowskiego. - Trzeba mieć taką zawodniczkę, która miałaby perfekcyjne przyjęcie, a do tego dobrze zachowywała się w ataku. Są środki na pozyskanie takiej siatkarki, ale jesteśmy naprawdę bardzo ostrożni i dokładnie analizujemy profile takich przyjmujących. Układamy zespół charakterologicznie, aby był bardzo waleczny. Przewidujemy maksymalną liczbę trzech zawodniczek z zagranicy. W większości, w jakichś 70 procentach, stawiamy na doświadczenie, rutynę, ale w powiązaniu z młodymi siatkarkami. Będą to bardzo doświadczone zawodniczki w sensie wieku oraz sukcesów, jakie osiągały w klubach i reprezentacji - wyjaśnił. 

Jak twierdzi Grzegorz Zięba, wdrażany plan naprawczy finansów klubu pozwala na wypłacanie siatkarkom zaległych pensji. Dzięki temu do pozostania w szeregach Atomu udało się przekonać Izabelę Bełcik i Dorotę Wilk. W barwach Atomu Trefla zobaczymy również libero Magdalena Saad, która ma wciąż ważny kontrakt z klubem.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
atomtrefl.pl

Komentarze (8):

 • kokojamboo Zgłoś komentarz
  Do boju TREFL!!!MISTRZU NASZ!
  • steffen Zgłoś komentarz
   Zależy zza którego oceanu :D Może Japonki ? To byłoby coś ;)
   • neron Zgłoś komentarz
    Mają to być podobne siatkarki zza Oceany, ale nie z USA. Brazylijki, Kubanki, Dominikanki?
    • chieri Zgłoś komentarz
     tak dwie wybitne zawodniczki... ciekawe, które po tak fatalnym sezonie pod względem finansowym zgodzą się przyjść do Atomu. w siatkarski świat poszła informacja o wyczynach działaczy w
     Czytaj całość
     tym sezonie i wątpię, żeby jakaś dobra zawodniczka zaryzykowała podpisanie kontraktu z Atomem.
     • steffen Zgłoś komentarz
      Co do Magdy Saad - dziś była jej wypowiedź w TVP Gdańsk i nic jeszcze nie wiadomo gdzie zagra. W ogóle jeśli chodzi o Atom to nikt nic nie wie i wszystko to są tylko spekulacje.
      • duszyczka Zgłoś komentarz
       Yhy klasowe zawodniczki - nie da się w minutę zbudowac szacunku do klubu po takim sezonie jak ten poprzedni. Pewnie że Atom wygrał ligę ale przy tym sprawił kibicom wiele przykrości i
       Czytaj całość
       zawodniczkom także. Dziwię się dziewczynom które chca grac w Sopocie, o ile oczywiscie w tym tekście nie padaja tylko puste słowa bo wszyscy wiemy że to specjalności działaczy Atomu.
       • muse Zgłoś komentarz
        A będzie jak wypłacić pieniążki?
        • Boss Zgłoś komentarz
         Oby tylko znów za kilka miesięcy część z nich nie musiała uciekać z Atomu, bo znów klub będzie miał poważne problemy finansowe. Na słowo honoru nie da się budować wielkiego
         Czytaj całość
         sportu...
         Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
         ×
         Sport na ×