Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kolejne talenty w KPS Jadar Siedlce

Zespół z Siedlec zakontraktował nowych zawodników. Do składu KPS-u dołączyło dwóch reprezentantów Polski juniorów: rozgrywający Tomasz Kowalski oraz przyjmujący Kamil Długosz.

Jakub Artych
Jakub Artych

- KPS Siedlce w sezonie 2012/2013 będzie stawiał na zdolną młodzież. Taka jest nasza filozofia i nie zamierzamy jej zmieniać - tłumaczył po zakończeniu poprzedniego sezonu Marian Burzec, prezes KPS Jadar Siedlce. Kilka tygodni temu do drużyny dołączył zdolny atakujący Arkadiusz Żakieta. - KPS złożył mi szybką i konkretną propozycję. Nie miałem się nad czym zastanawiać - dodaje 19-letni siatkarz, który w poprzednich rozgrywkach występował na II-ligowych parkietach w MOS-ie Wola Warszawa.

Tym razem kontrakty z klubem podpisali dwaj reprezentanci Polski juniorów, zawodnicy szerokiej kadry Mistrza Polski 2012 Asseco Resovii Rzeszów. Pierwszym z nich jest Tomasz Kowalski. 21-letni siatkarz występuje na pozycji rozgrywającego. Jego atutem są znakomite warunki fizyczne, mierzy bowiem aż 203 centymetry wzrostu. Debiut w barwach Resovii Kowalski zaliczył w 2011 roku podczas spotkania Pucharu Polski przeciwko Skrze Bełchatów. W Siedlcach o miejsce w pierwszej szóstce rywalizować będzie z Maciejem Gorzkiewiczem, który w przerwie letniej zamienił AZS Politechnikę Warszawa na KPS Jadar Siedlce.

Drugim zakontraktowanym graczem jest przyjmujący Kamil Długosz. Podobnie jak Kowalski, nowy zawodnik KPS-u wystąpił w Meczu Gwiazd Młodej Ligi 2012. W tym roku poza brązowym medalem Młodej Ligi dwudziestolatek wywalczył także złoty Medal Akademickich Mistrzostw Polski 2012 z Uniwersytetem Rzeszowskim. O miejsce w pierwszej szóstce Długosz rywalizować będzie z Mateuszem Jasińskim oraz Dawidem Bułkowskim.

Drużyna z Siedlec w dalszym ciągu poszukuje zawodnika na pozycję środkowego. Nie wiadomo czy będzie nim Jakub Kowalczyk, który w poprzednim sezonie z powodzeniem występował w trykocie KPS-u, a teraz chciałby spróbować swoich sił w PlusLidze.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×