KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

AZS Białystok skompletował skład

Działacze AZS-u Białystok jako jedni z pierwszych zakończyli kompletowanie składu na najbliższy sezon. W poszukiwaniu wzmocnie włodarze klubu z Podlasia obrali dość oryginalne kierunki.
Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski

Angelika Bulbak dołączyła do drużyny AZS Białystok. Pozyskanie młodej libero Sparty Warszawa to najprawdopodobniej ostatni ruch transferowy dziewiątego zespołu minionych rozgrywek PlusLigi Kobiet. Nowa zawodniczka ma zastąpić w ekipie Akademiczek Agatą Durajczyk, która po zakończeniu sezonu zdecydowała się na przenosiny do ekipy Budowlanych Łódź. Nie wykluczone, że wpływ na decyzję o podpisaniu kontraktu przez Bulbak z ekipą z Białegostoku miała inna była Spartanka Ewelina Polak, która kilka tygodni wcześniej parafowała umowę z drużyną, którą poprowadzić ma Czesław Tobolski.

Duet warszawski nie jest jedynym, który w przerwie pomiędzy rozgrywkami dołączył do zespołu AZS-u. Po tym jak swoją wartość udowodniły reprezentantki Trynidadu i Tobago Sinead Jack i Channon Thompson działacze po raz kolejny zdecydowali się spojrzeć w kierunku Ameryki Środkowej. Efektem poszukiwań było parafowanie umów z kolejnymi reprezentantkami tego kraju Krystle Esdelle i Rheeze Grant. Poza wspomnianą czwórką skład na nowy sezon uzupełnią pozyskane z zespołów pierwszoligowych Natalia Kurnikowska, Laura Tomsia i Sylwia Chmiel.

Nie tylko jednak zmiany kadrowe, ale także organizacyjne mają pomóc klubowi w poprawieniu ubiegłorocznego wyniku. Niebawem klub ma bowiem przekształcić w sportową spółkę akcyjną. – To jest konieczność, inaczej nie przystąpimy do rozgrywek, dlatego w tej kwestii nie ma wątpliwości. Uważam zresztą, że ta zmiana sprawi, że AZS pozbędzie się wielu problemów organizacyjnych, z jakimi borykaliśmy się w ostatnich sezonach – powiedział na łamach Gazety Współczesnej dyrektor do spraw sportowych, Sebastian Humbla.

Bilans transferowy AZS-u Białystok:

Odeszły: Dominika Sieradzan, Lucie Muhlsteinova, Aleksandra Kruk, Jelena Kowalienko, Ksenia Sizowa, Agata Durajczyk, Małgorzata Właszczuk, Małgorzata Cieśla

Przybyły:  Rheeza Grant, Natalia Kurnikowska, Laura Tomsia, Krystle Esdelle,  Sylwia Chmiel, Ewelina Polak, Angelika Bulbak


Sprawdź terminarz polskich siatkarzy na igrzyska oraz składy grup

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Gazeta Współczesna / Kurier Poranny
Komentarze (3)
 • eMe Zgłoś komentarz
  no właśnie, "wstępnie" było tu słowem kluczowym. Nie będę przypominać jak się sprawa zakończyła i twierdzić, że skład nadal nie jest do końca pewny.
  • Moderator Zgłoś komentarz
   Dominika wstepnie przystała na warunki klubu i zadeklarowała pozostanie w klubie więc nie wiem skąd ten niepokój? Zawodniczka obecnie jest na urlopie i nie dziwie się, że jeszcze nie
   Czytaj całość
   podpisala umowy. Kontrakt ma być podpisany niebawem na rok. Tylko dlatego, że sama siatkarka chce skorzystać z okazji gry w Challenge Cup ktyóry ma być okazją do promocji jej osoby i klubu. druga sprawa, że sama siatkarka do końca lipca oczekuje na spłatę zobowiązań z ubiegłego roku, ale to ma być tylko formalność. Stąd działacze nie szukają nowych nazwisk.
   • eMe Zgłoś komentarz
    A autor tekstu słyszał coś o sytuacji Dominiki Kuczyńskiej? Nie rozumiem skąd ta pewność, że skład zamknięty, jak wcale zamknięty nie jest.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×