KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Początek końca panowania Danczo Lazarowa?

Prezes bułgarskiej federacji siatkarskiej, Danczo Lazarow nie może spać spokojnie. Tamtejsza prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie malwersacji finansowych w zarządzanym prze niego związku.

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk

O zamieszaniu wokół bułgarskiej kadry siatkarzy i prezesa BVF Danczo Lazarowa napisano już wiele, ale ostatnie wydarzenia w tym kraju wskazują na to, że atmosfera wokół tamtejszej siatkówki wciąż będzie obiektem zainteresowania siatkarskich mediów. Do tej pory niepopularne decyzje i rozstania odwróciły się na korzyść szefa bułgarskiej federacji: mimo odejścia z drużyny trenera Radostina Stojczewa i Mateja Kazijskiego, zespół Najdena Najdenowa sprawił małą sensację, osiągając 4. lokatę na igrzyskach w Londynie. Dzięki temu osiągnięciu swoich siatkarzy Lazarow mógł ogrzać się w blasku ich sukcesu i choć przez chwilę odetchnąć od informacji o kolejnych protestach fanów bułgarskiej siatkówki, domagających się jego dymisji.

Jednak tuż po zakończeniu igrzysk pojawiła się wiadomość o audycie majątku federacji przeprowadzonym przez Państwową Agencję ds. Kontroli Finansowej. To ona wykazała m.in., że niemal połowa kwoty przekazanej przez FIVB bułgarskiemu związkowi (należności za udział w Lidze Światowej) w niewyjaśnionych okolicznościach nie trafiła do budżetu federacji. Wyniki audytu okazały się interesujące dla prokuratury, która prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie domniemanych malwersacji i być może potwierdzi zarzuty stawiane Lazarowowi przez Agencję: niezgodne z bułgarskim prawem organizowanie przetargów oraz brak przejrzystości w finansach klubowych i dystrybucji nagród. Niewykluczone, że dotąd niezatapialnemu szefowi federacji niedługo zostanie wytoczony proces, który zatrzęsie strukturami całego BVF.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
volleywood.net/sportal.bg
Komentarze (2)
 • duszyczka Zgłoś komentarz
  No w końcu się ktoś tym zajął! Nie jestem fanką oskarżania z góry i nie jestem za tym, żeby media wydawały wyroki, ale jeśli tłumy ludzi protestują, trener i zawodnicy odchodzą to
  Czytaj całość
  należy po prostu sprawdzić sytuację i dać oficjalne info o tym, co dzieje się z kasą w tej federacji. Sprawdzili i okazuje się, że czegoś jednak brakue. Czekam na rozwój tej sytuacji
  • panda Zgłoś komentarz
   A przez chwilę myślałam, że tak dobry występ na igrzyskach trochę ociepli atmosferę w bułgarskiej siatkówce, ale kolejny raz działacze (bez względu na kraj, w którym "pracują")
   Czytaj całość
   potwierdzili, że ich mentalności nie da się zmienić. Oczywiście, są ci lepsi i ci beznadziejni działacze, a w Bułgarii ewidentnie nie brakuje przedstawicieli tej drugiej kategorii.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×