Pierwszy dzień zmagań w Legionowie

Od 14 do 16 września w Arenie Legionowo odbywa się III Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Prezydenta Miasta Legionowo.

Agnieszka Rutkowska

W rozgrywkach bierze udział pięć drużyn, są nimi: Budowlani Łódź, Pałac Bydgoszcz, PTPS Piła, Siódemka Legionovia Legionowo oraz pierwszoligowy zespół Jedynka Aleksandrów Łódzki.

W pierwszym dniu turnieju zmagania rozpoczęła drużyna gospodarzy w meczu z Jedynką Aleksandrów Łódzki. Siódemka Legionovia Legionowo zaczęła turniej bardzo pomyślnie, wygrywając 3:0 (25:23, 25:12, 25:19). Beniaminek Orlen Ligi bardzo dobrze zaprezentował się w starciu z pierwszoligową drużyną.

Kolejne spotkanie to bój Budowlanych Łódź z pilankami. W zeszłym sezonie zespół z Piły uplasował się w tabeli PlusLigi o oczko wyżej niż łodzianki. Kończąc zmagania na 6 miejscu. Prawdziwa walka toczyła się w pierwszym secie. Budowlani Łódź wygrali pierwszą partię 25 do 22. Kolejny set to zdecydowana dominacja drużyny z Piły. Łodziankom udało się zdobyć tylko 13 punktów. W trzeciej odsłonie powtórzył się scenariusz z pierwszego seta. Jednak tym razem lepsze okazały się pilanki i to one wygrały 25 do 22. Czwarty set był dla PTPS Piły czystą formalnością. Pokonały łódzki zespół z bezpieczną przewagą 9 punktów. Budowlani Łódź - PTPS Piła 1:3 (25:22, 13:25, 22:25, 16:25).

Trzeci mecz to kolejne starcie gospodarzy. Siódemka Legionovia Legionowo, po kilku godzinach oddechu od poprzedniego spotkania, zagrała z Pałac Bydgoszcz. Mimo zawziętej walki gospodyń to drużyna z Bydgoszczy okazała się lepsza wygrywając mecz 3:0 (25:22, 25:20, 25:20).

Na deser kibice otrzymali mecz iście regionalny. Na parkiecie spotkały się dwa zespoły z województwa łódzkiego. Drużyna występująca w Orlen Lidze - Budowlanych Łódź oraz pierwszoligowy zespół Jedynki z Aleksandrowa Łódzkiego. Spotkanie te zakończyło się szybkim zwycięstwem Budowlanych 3:0 (25:17, 25:16, 25:21).

Siódemka Legionovia Legionowo - Jedynka Aleksandrów Łódzki 3:0 (25:23, 25:12, 25:19)

Budowlani Łódź - PTPS Piła 1:3 (25:22, 13:25, 22:25, 16:25)

KS Pałac Bydgoszcz - Siódemka Legionovia Legionowo 3:0 (25:22, 25:20, 25:20)

Jedynka Aleksandrów Łódzki - Budowlani Łódź 0:3 (17:25, 16:25, 21:25)