KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

FIVB oszczędza Kazijskiego i karze Juantorenę

Światowa federacja siatkówki podjęła decyzje wobec dwóch znanych zawodników, którzy w ostatnim czasie zasłynęli ze zgoła innych powodów niż doskonała postawa na parkiecie.

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk

FIVB postanowiła odrzucić wniosek Bułgarskiej Federacji Siatkówki, która domagała się ukarania Mateja Kazijskiego za odmowę gry w swojej reprezentacji narodowej tuż po europejskich kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich w Londynie. Według samego siatkarza miał to być głos sprzeciwu wobec polityki szefa BVF Danczo Lazarowa i nieprawidłowości, jakich rzekomo przez lata miano dopuszczać się w bułgarskiej siatkówce. Tamtejsi działacze żądali dwóch lat zawieszenia w prawach zawodnika dla Kazijskiego, jednak władze FIVB nie przyjęli ich argumentów.

Kara nie ominęła Osmanego Juantorenę, bohatera chyba najbardziej zaskakującej sagi transferowej tegorocznego lata. Już w trakcie turnieju Final Four LM wiadomo było, że Kubańczyk negocjuje warunki kontraktu z Zenitem Kazań i niedługo opuści Trentino Volley. Jednak gdy warunki nowej umowy wcielono w życie, a prezesi obu klubów porozumieli się co do sumy odstępnego za zawodnika, Juantorena uznał, że jednak nie chce opuszczać Włoch (co było na rękę Diego Mosnie, który bezskutecznie szukał wtedy zastępcy byłego reprezentanta Kuby w swoim zespole). Ostatecznie kontrakt przyjmującego z Zenitem został zerwany, a siatkarz wrócił do dawnego klubu. Włodarze mistrza Rosji nie zamierzali pozostawić sprawy bez konsekwencji i odwołali się do FIVB o karę dla ich niedoszłego zawodnika za niezgodne z prawem zerwanie kontraktu. Światowa federacja siatkówki przychyliła się do tego wniosku i ukarała Juantorenę oraz klub z Trento grzywną. Jej wysokość jest jeszcze nieznana.

Blog Vitala Heynena - trener mistrzów świata pisze specjalnie dla Czytelników WP!

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
sportal.bg
Komentarze (1)
 • duszyczka Zgłoś komentarz
  Obie decyzje sa bardzo dobre - z jakiej paki ma byc ukarany bulgar? Przeciez nasz Wlazly na przyklad tez domowil gry w kadrze i nikt nie wpadal na pomysl zeby go karac przez federcje. Ten zarzut
  Czytaj całość
  od poczatku byl idiotyczny. Co do drugiej glosnej sprawy to tez FIVB postapilo sprawiedliwie. skoro kontrakt jest podpisany to trzeba grac. Swoje decyzje dojrzali ludzie analizuja a nie skacza z kwiatka na kwiatek. Grzywne sam zawodnik powinien dostac duzą a klub? trudno powiedziec, ciekawe jak duza byla po prostu ingerencja tego klubu w decyzje siatkarza.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×