Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Agnieszka Kosmatka w nowej roli

Pilska atakująca od lat była utożsamiana z pilskim klubem i tuż po zakończeniu sportowej kariery, objęła nową funkcję w zespole.
Paweł Siejak
Paweł Siejak

Podczas letniej przerwy, pilski klub przeszedł reorganizację, w tym również kadrową. Podczas powoływania do życia spółki akcyjnej postanowiono poukładać na nowo struktury i piony organizacyjne. - Kilka osób zostało zatrudnionych, łatwiej jest funkcjonować w tym nowym klubie. Każdy wie, jaki zakres obowiązków do niego należy. Myślę, iż ludziom w sztabie, jak i samym zawodniczkom, oraz pozostałym osobom w PTPS, jest o wiele łatwiej pracować - stwierdza była zawodniczka.

Po minionym sezonie, tylko Agnieszka zakończyła karierę zawodniczą. Joanna Kuligowska odsunęła taką decyzję przynajmniej o kolejny rok.  Po minionym sezonie, tylko Agnieszka zakończyła karierę zawodniczą. Joanna Kuligowska odsunęła taką decyzję przynajmniej o kolejny rok.
Po zakończeniu kariery zawodniczej Kosmatka pozostała w zespole, jednak na zupełnie nowym dla niej samej stanowisku. - Jestem kierownikiem drużyny, taka jest moja nowa rola na dzień dzisiejszy. Staram się jak mogę, mam bardzo dobry kontakt z zespołem. Przygotowuję i przekazuję istotne informacje dotyczące oczywiście naszego zespołu - wyjaśnia zainteresowana.

Dla Agnieszki, która przez lata była liderką grającego zespołu, nowa funkcja również dostarcza odpowiednią dawkę adrenaliny. Już podczas pierwszych sparingów można było zaobserwować na jej twarzy wulkan emocji. - Przeżywam każdy mecz i to bardzo! Jeśli mogę moją wiedzą czy umiejętnościami w jakiś sposób wspomóc zawodniczki, to staram się je dziewczynom przekazywać. Myślę, że największy stres będzie dopiero podczas Orlen Ligi, kiedy mecze będą o punkty, gdzie stres będzie bardzo duży i margines błędu mocno się zawęża. Także teraz, podczas sparingów, jest znacznie spokojniej - wyjaśnia nowa kierownik drużyny.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
 • panda Zgłoś komentarz
  Zawsze jakieś ciekawe rozwiązanie na to, by zawodnik/zawodniczka związana z danym klubem nadal miała pracę po zakończeniu kariery sportowej...
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×