KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Początek marszu szczecinian na zaplecze PlusLigi?

Morze Bałtyk Szczecin, po raz pierwszy od dłuższego czasu, ma realną szansę na przebicie się o klasę rozgrywkową wyżej. Inauguracja rozgrywek II ligi siatkówki mężczyzn już w najbliższą sobotę.

Wiktor Wolski
Wiktor Wolski

Pierwszym przeciwnikiem Morza będzie Olimpia Sulęcin. Siatkarze ze Szczecina inaugurujący mecz rozegrają na wyjazdowym, gorącym terenie, gdzie zawsze trudno o punkty. Ekipa dowodzona przez grającego trenera - Michała Dolińskiego - solidnie się wzmocniła przed sezonem i otwarcie zapowiada walkę o awans na zaplecze siatkarskiej PlusLigi.

- Nastroje są bardzo bojowe. Jedziemy do Sulęcina na trudny teren, żeby powalczyć o punkty. Kadra jest w pełni zdrowa i w pełni gotowa, przygotowana do sezonu. Składaliśmy drużynę tak, żeby zaprezentować się w każdym meczu jak najlepiej. Na pewno ambicji nam nie brakuje. Ten skład zarządu i zawodników, nie przyszedł tutaj po to, żeby się zadowolić środkiem tabeli. Aspirację są wysokie, teraz musimy to udowodnić w lidze i na parkiecie - komentuje trener Doliński.

Zespół jaki udało się zbudować w Szczecinie, kształtuje się następująco: Michał Doliński, Daniel Zabłocki, Patryk Akala, Krzysztof Wąsowicz, Paweł Kolec, Damian Słomka, Łukasz Jakowczyk, Adam Tołoczko, Grzegorz Gnatek, Jakub Malinowski, Jakub Makar, Jakub Szcześniewski oraz Kamil Szewczyk. Nie tylko kadra zawodnicza uległa małym przetasowaniom, ale też cała załoga techniczna, na czele z prezesem klubu, którym został Jacek Burda.

Czy Morze Bałtyk Szczecin zdoła rozpocząć marsz ku wyższym klasom rozgrywkowym? Czy podopieczni Michała Dolińskiego odniosą zwycięstwo w pierwszym ligowym spotkaniu? Odpowiedzi na te i wszystkie inne pytania poznamy w trakcie sezonu II ligi siatkówki mężczyzn, który zostanie zainaugurowany już w najbliższą sobotę.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×