Liga chińska: Katarzyna Skowrońska-Dolata wróciła na ścieżkę zwycięstw

Koniec złej serii Evergrande Kanton. Po dwóch porażkach przed własną publicznością mistrzynie Chin w końcu mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

W tym artykule dowiesz się o:

Zespół, prowadzony przez Jenny Lang Ping, szybko uporał się z Xinyuan Henan. Walka na parkiecie trwała tak naprawdę do stanu po 6 w pierwszym secie. Wtedy to mocne zbicia m. in. Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty pozwoliły Evergrande wyjść na prowadzenie, którego ekipa znad Rzeki Perłowej nie oddała już do końca partii (25:14).

W drugiej odsłonie spotkania mistrzynie kraju wręcz zdemolowały drużynę z Henan. Gospodynie pozwoliły swoim przeciwniczkom zdobyć jedynie 8 punktów. Autorką ostatniego "oczka" w drugim secie była reprezentantka Polski (25:8). Jenny Lang Ping widząc, że w tym pojedynku Evergrande nic złego stać się nie może, zdecydowała się na zmiany w składzie. W trzeciej partii Katarzynę Skowrońską-Dolatę zastąpiła Kimberly Glass. Ekipa z Kantonu wygrał pewnie 25:17, a całe starcie 3:0.

W sobotę polska atakująca rozegrała dobry mecz. "Skowronek" zapisała na swoim koncie 9 "oczek". Sześciokrotnie punktowała w ataku (50 proc. skuteczności), do tego dołożyła dwa asy serwisowe i jeden blok.

[b][color=#000000]Evergrande Kanton - Xinyuan Henan 3:0 (25:14, 25:8, 25:17).