Serie A: Niegościnni gospodarze, kolejna porażka Latiny. Jarosz odpoczywa

Pierwsza faza rozgrywek Serie A zakończyła się niemal samymi wygranymi zespołów gospodarzy. Bez punktów wracały więc i Bre Banca Cuneo, i Andreoli Latina. Ta ostatnia wystąpiła bez Jakuba Jarosza.

Anna Dmochowska

Wyjątkowo niegościnni okazali się gospodarze meczów 11. kolejki Serie A, kończącej pierwszą fazę zmagań. Tylko w Castellanie Grotte udało się wygrać przyjezdnym, w pozostałych spotkaniach miejscowi nie tylko myśleli, by dzielić się punktami z gośćmi, ale w większości przypadków nie pozwolili im ugrać nawet partii. Tak jak Sir Safety Perugia Bre Bance Lannutti Cuneo - tylko do mniej więcej połowy każdego z trzech setów toczyła się dosyć wyrównana walka, mimo iż przyjezdnym mocno kulało przyjęcie.

Kolejną porażkę zanotowała też Andreoli Latina, która osłabiona brakiem Jakuba Jarosza i środkowego Carmelo Gitto, pauzujących ze względu na problemy z dyspozycją fizyczną, zdołała wyrwać Casie Modena jednego seta. Przyjezdni dysponowali lepszym przyjęciem, ale nie potrafili przełożyć tego na pozostałe elementy gry. Po porażce w Modenie Andreoli spadła na 7. lokatę w tabeli - taki układ oznacza, iż 26 grudnia w 1/4 Pucharu Włoch Latina zmierzy się z Lube Banką Maceratą.

Wyniki spotkań 11. kolejki Serie A1:
Casa Modena - Andreoli Latina 3:1 (25:22, 20:25, 26:24, 25:18)
BCC-NEP Castellana Grotte - Altotevere San Giustino 0:3 (20:25, 19:25, 19:25)
Itas Diatec Trentino - CMC Rawenna 3:0 (25:13, 25:18, 25:18)
Cucine Lube Banca Marche Macerata - Tonno Callipo Vibo Valentia 3:1 (25:23, 25:22, 24:26, 25:22)
Copra Elior Piacenza - Marmi Lanza Werona 3:0 (25:21, 25:18, 26:24)
Sir Safety Perugia - Bre Banca Lannutti Cuneo 3:0 (25:22, 25:22, 25:22)