Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Będzie ciąg dalszy testowania nowego systemu. Tym razem w Pucharze Polski?

W niedzielę po raz pierwszy przetestowany został nowy system rozgrywania meczów siatkówki. Nie wykluczone, że ciąg dalszy eksperymentu będzie miał miejsce na turnieju finałowym Pucharze Polski!
Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski

Towarzyskie starcie pomiędzy PGE Skrą Bełchatów i Reprezentacja Polski mężczyzn rozegrane w minioną niedzielę w Częstochowie miało dać odpowiedź, czy nowy system rozgrywania siatkarskich spotkań autorstwa Mirosława Przedpełskiego ma rację bytu. Po meczu, zarówno kibice jak i sami zawodnicy krytycznie ocenili projekt Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Andrzej Lemek uważa jednak, że niedzielne starcie nie powinno być rozstrzygające dla losów tego projektu. - Musimy go sprawdzić w spotkaniach, gdy zespoły walczą z pełnym zaangażowaniem. W tej chwili przyszło mi do głowy, że można przetestować nasz pomysł podczas finałów Pucharu Polski. Zwycięzca tej imprezy nie zapewni sobie w tym roku udziału w Lidze Mistrzów, ale walka będzie szła na całego - powiedział sekretarz generalny PZPS  w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Lemek nie ukrywa, że mimo krytycznych głosów płynących zarówno z ust kibiców, jak i samych zawodników, prace nad usprawnieniem sposobu rozgrywania meczów siatkarskich nadal będą trwały i nie wykluczone, że rozwiązanie, które po raz pierwszy zostało zastosowane na meczu w Częstochowie, po pewnych modyfikacjach jednak wejdzie w życie. - Może warto zastanowić się, czy nie walczyć do czterech wygranych setów? Na razie zapis częstochowskiego spotkania zostanie wysłany do FIVB i zaprezentowany na najbliższym posiedzeniu światowej federacji. Każde nowe, rewolucyjne rozwiązanie na początku było krytykowane, ale potem często się okazywało, że był to jednak strzał w dziesiątkę - przekonuje Andrzej Lemek.

Źródło: Przegląd Sportowy

Czy spotkanie pomiędzy PGE Skrą Bełchatów i reprezentacja Polski da początek siatkarskiej rewolucji? Czy spotkanie pomiędzy PGE Skrą Bełchatów i reprezentacja Polski da początek siatkarskiej rewolucji?

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Przegląd Sportowy
Komentarze (10):
 • Moderator Zgłoś komentarz
  Jastrzębie wygrywa seta do 7(!!!) z Czewą. Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości co do tego, czy jest sens rozgrywać Puchar Polski? Z drugiej strony w takich wypadkach przydałoby się grać do
  Czytaj całość
  15, ale 3 sety.
  • Moderator Zgłoś komentarz
   Nie ma sensu zmieniać tego co jest dobre dlatego że: drużyna przegra 3 sety 16:15 i jest po meczu praktycznie. Słaby start przekreśla szanse na dobry wynik, a wiele razy zdarzało się że
   Czytaj całość
   drużyna odrabiała nawet ze stanu 23:17. Ze stanu 14:8 to już takie łatwe nie będzie, a obecnie takie sytuacje przecież często mają miejsce. Chcą skrócić mecze? Ok to grajmy max. do 30 czy 25 bez względu na wynik.
   • messi98 Zgłoś komentarz
    Może od razu do 10 wygranych setów ?
    • Moderator Zgłoś komentarz
     Niestety takie są prawa biznesu i kibic zawsze będzie tylko dodatkiem do widowiska. Dobrze, że sami zawodnicy dostrzegli minusy tego wszystkiego i nie kryją się ze swoją opinią. Może to
     Czytaj całość
     da do myślenia działaczom Osobiście nie wierzę, że PP może być grany w ten sposób.
     • a idź mi Zgłoś komentarz
      [quote]Lemek nie ukrywa, że mimo krytycznych głosów(...) prace nad usprawnieniem sposobu rozgrywania meczów siatkarskich nadal będą trwały i nie wykluczone, że rozwiązanie (...) po
      Czytaj całość
      pewnych modyfikacjach jednak wejdzie w życie.[/quote] Powtórzę to co wczoraj - skoro temat nie umarł i ma być dalej rozważany. Gramy tak jak dotychczas do trzech wygranych setów. Piąty - decydujący nadal do '15', pozostałe do '21'. W czterech pierwszych partiach tylko po jednej przerwie technicznej wydłużonej (jako ukłon dla reklamodawców i odrobinę większy oddech dla graczy) z 60-ciu do 90-ciu sekund (po zdobytym 10-tym punkcie przez jednen z zespołów) i po jednej przerwie na żądanie (wydłużonej do 45 sek.) Liczba zmian na seta zmniejszona z sześciu do pięciu (powiedziałbym, że do czterech, ale wtedy pewnie nie byłoby tego manewru z robieniem klasycznej podwójnej zmiany i pozostawieniem sobie jednej opcjonalnej). No i aby w końcu zmiany były przeprowadzane "lotnie" (bo już były takie pomysły), a nie z tą proceduralną i cały czas wolną machiną jak obecnie. Jeśli więc panowie od majstrowania i testowania chcą coś zmieniać, to proponuję w tę właśnie stronę.
      • Waldemar Zgłoś komentarz
       Po co ?
       • Moderator Zgłoś komentarz
        Tak, dostanie Puchar Polski do klubowej gabloty na rok. jeśli chodzi o europejskie puchary to nie, z tego tytułu nie będzie miejsca w LM, jak to bywało wcześniej.
        • martins_92 Zgłoś komentarz
         Mam pytanie, czy drużyna która wygra PP uzyska jakiekolwiek korzyści pozafinansowe? Czy teraz to już będą w tym Pucharze grać jedynie o pieniądze?
         • Thos Zgłoś komentarz
          Beznadzieja... To może zaraz bd grali do 20 setów każdy do 3 bd dużo czasu rzeby zarobić na reklamach między setami...
          • Moderator Zgłoś komentarz
           Nieeeeee no to chyba jakichś kiepski żart Pana Andrzeja? Mam nadzieję, że nie mówi tego na poważnie. Przecież ten system jest beznadziejny i bez przyszłości. Nie zabijajcie nam
           Czytaj całość
           siatkówki!
           Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
           ×
           Sport na ×