Impel przypieczętował awans - relacja z meczu Impel Wrocław - Jedynka Aleksandrów Łódzki

Siatkarki Impela Wrocław pokonały Jedynkę Aleksandrów Łódzki i przypieczętowały swój awans do kolejnej rundy rozgrywek Pucharu Polski. Kolejnym rywalem wrocławianek będzie BKS Aluprof Bielsko-Biała.

Artur Długosz

Po zwycięstwie 3:1 w Aleksandrowie Łódzkim zdecydowanym faworytem poniedziałkowego starcia były zawodniczki Impela Wrocław. Przebieg pierwszego seta wskazywał na to, że Impelki szybko poradzą sobie z rywalem z I ligi. Wrocławianki już na samym początku zawodów objęły bowiem prowadzenie i kontrolowały przebieg spotkania. Przyjezdne miały spory problem z przyjęciem zagrywki drużyny prowadzonej przez Tore Aleksandersena. W całym meczu w tym elemencie Dolnoślązaczki wywalczyły aż 14 punktów. Taka liczba musi robić wrażenie. W pierwszym secie siatkarki Jedynki nie były w stanie przeciwstawić się rywalkom i przegrały 11:25.

Drugi set to już jednak zupełnie inna para kaloszy. Impelki co prawda dwukrotnie obejmowały kilkupunktowe prowadzenie, lecz za każdym razem liderki I ligi doprowadzały do remisu. Następnie ambitnie grające siatkarki Jedynki odskoczyły na kilka oczek i prowadzenia nie oddały już do końca tej partii zawodów, zwyciężając do 19.

Kolejna odsłona spotkania długo była wyrównana. Gdy wrocławianki obejmowały prowadzenie, to przyjezdne kilka minut później doprowadzały do remisu. Ostatecznie o czas musiał poprosić norweski opiekun gospodyń. Wskazówki okazały się cenne, bowiem za sprawą Katarzyny Koniecznej i jej znakomitych serwisów, wrocławianki wypracowały sobie przewagę, której nie oddały do samego końca seta.

Na początku czwartego seta na wyraźnie prowadzenie wyszły przyjezdne. Mimo straty pięciu punktów, Impelki doprowadziły do remisu 9:9. W kolejnych minutach zespoły prowadziły wyrównaną walkę, lecz ostatecznie bardziej doświadczona drużyna z Wrocławia przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. W tej odsłonie zawodów Impelki zwyciężyły 25:22, a w całym spotkaniu 3:1 i awansowały do kolejnej rundy Pucharu Polski. W niej wrocławianki zmierzą się z BKS-em Aluprof Bielsko-Biała.

Impel Wrocław - Jedynka Aleksandrów Łódzki 3:1 (25:11, 19:25, 25:18, 25:22)

Impel: Szkudlarek, Konieczna, Pyziolek, Polak, Wilson, Ognjenovic, Medyńska (libero) oraz Mroczkowska

Jedynka: Natanek, Wilk, Mieszała, Kaliszuk, Nowakowska, Kwiatkowska, Korzycka (libero) oraz Michalkiewicz, Babicz, Yordańska, Tomczyk, Przepiórka