Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Mateusz Malinowski - człowiek od zadań specjalnych

Atakujący Jastrzębskiego Węgla swoją zagrywką postraszył już niejedną drużynę PlusLigi. Silny serwis zdaje się być poważną bronią w rękach młodego siatkarza.
Michał Biegun
Michał Biegun

Nie ma łatwego życia w drużynie Jastrzębskiego Węgla, Mateusz Malinowski. Tylko kataklizm może spowodować, że w pierwszej szóstce "pomarańczowych" zabraknie Michała Łasko, przez co trener Lorenzo Bernardi znalazł atakującemu z Piły zupełnie inną rolę.

Bardzo mocny serwis staje się powoli znakiem firmowym byłego zawodnika Jokera Piła. Siatkarz jastrzębskiej drużyny wykorzystuje swoje opanowanie i silne uderzenie zza linii dziewiątego metra. - Wchodzę w różnych momentach meczu na zagrywkę, głównie zadaniowo. Mam z reguły pewne wytyczne od trenera. Akurat ostatni mecz z Effectorem Kielce nie jest najlepszym przykładem. Było bardzo trudno. Effector dobrze przyjmował i było ciężko się przedostać z tą zagrywką i zdobyć jakiś punkt. Czasem ważne jest samo odrzucenie rywali od siatki, żebyśmy mogli ustawić dobry blok - przyznaje Malinowski.

Rezerwowemu drużyny ze Śląska udało się już parę razy skończyć seta po swoim zagraniu. Choć, jak sam przyznaje, początki były trudne. - To prawda. Nie było łatwo. Teraz już się przyzwyczaiłem do takiej sytuacji. Wchodzę tylko na zagrywkę i muszę wykorzystywać każdą możliwość, którą dostanę od trenera. Myślę, że jeśli dostałbym szansę jako atakujący, to również sprawdziłbym się w tej roli - zaznacza leworęczny atakujący.

Przed zespołem Malinowskiego decydujące mecze w rywalizacji z Effectorem Kielce. - Bardzo bym sobie życzył krótkiego pobytu w Kielcach. Nasi rywale będą się starali wyrwać dwa zwycięstwa i doprowadzić do piątego meczu w Jastrzębiu. Myślę, że przeciwstawimy im się bardzo mocno. Jednak jest to bardzo trudny teren. W rundzie zasadniczej wygraliśmy 3:2. W zeszłym roku też sprawili nam trochę problemów. Jednak jedziemy z nastawieniem na wycieczkę jednodniową - kończy młody pilanin.

Bohater ostatniej akcji Bohater ostatniej akcji

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (2):

 • maro Zgłoś komentarz
  szkoda takich utalentowanych siatkarzy że nie grają więcej. Malinowski już w zeszłym sezonie pokazał nieprzeciętne umiejętności w czasie lekkiej kontuzji Łasko ale obecny sezon to
  Czytaj całość
  tylko zagrywkę testuje a to za mało
  • Michał_B Zgłoś komentarz
   podobną rolę w zespole Cuneo ma Nimir Abdel-Aziz. Młody Holender podpatruje Nikolę Grbicia a Malinowski Michała Łasko.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×