Kadra Rosjanek na turniej Volley Masters

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Jurij Mariczew powołał szeroki skład na towarzyskie zmagania w Szwajcarii. W drużynie Sbornej znalazło się miejsce dla wielu nowych zawodniczek.

Reprezentacja Rosji kobiet spotka się w dniach 10-26 maja na zgrupowaniu w Nowogorsku, gdzie będzie przygotowywać się do turnieju Montreux Volley Masters. Rosjanki zagrają w grupie A z drużynami Brazylii, Chin i Szwajcarii. Rozgrywki w Montreux oraz rozgrywany w Jekaterynburgu Puchar Jelcyna będą przetarciem dla zespołu Sbornej przez World Grand Prix i wrześniowymi mistrzostwami Europy.

W kadrze Jurija Mariczewa nie znalazły się Jekaterina Gamowa, Natalia Obmoczajewa, , Maria Borisenko i Maria Pierepielkina. Niewykluczone, że nowy selekcjoner Rosjanek skorzysta ze swoich najlepszych zawodniczek podczas najważniejszych turniejów sezonu.

Kadra reprezentacji Rosji kobiet:

Rozgrywające: Anna Matienko, Jekaterina Pankowa, Anastasia Salina

Przyjmujące/atakujące: Ludmiła Małofiejewa, Ksenia Bondar, Daria Pisarienko, Daria Isajewa, Natalia Małych, Natalia Dianskaja, Tatiana Koszeliewa, Aleksandra Pasynkowa, Wiktoria Czaplina

Środkowe: Jekaterina Boraciowa, Anastazja Szliachowaja, Jurija Merkułowa, Irina Zariażko, Waleria Gonczarowa

Libero: Anna Małowa, Aleksandra Winogradowa

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

Źródło artykułu: