Magia liczb zadziała? - zapowiedź rywalizacji Jedynka Aleksandrów Łódzki - Siódemka Legionowo

W sobotę możemy zakończyć sezon siatkarski u pań pod warunkiem, że Siódemka Legionovia odniesie trzecie zwycięstwo nad Jedynkami.

Kinga Popiołek
Kinga Popiołek

6:2 - tak obecnie prezentuje się bilans setów w barażowych spotkaniach o Orlen Ligę. Przewaga leży po stronie siatkarek Siódemka Legionovii Legionowo, które w rywalizacji prowadzą 2:0, lecz trzeci mecz odbędzie się na terenie rywalek. Czy to będzie ostatnie starcie o żeńską ekstraklasę?

Tego z pewnością życzyliby sobie w Legionowie. Siódemka w kończącym się sezonie debiutowała w najwyższej klasie rozgrywkowej i za wszelką cenę chce w niej pozostać. Podopieczne Jolanty Studziennej odprawiły z kwitkiem AZS Metal-Fach Białystok i w kolejnej rundzie o utrzymanie dwukrotnie triumfowały nad Jedynką Aleksandrów Łódzki.
Siódemki prowadzą 2:0 w rywalizacji do 3 zwycięstw. Czy w sobotę po raz trzeci pokonają Jedynkę? Siódemki prowadzą 2:0 w rywalizacji do 3 zwycięstw. Czy w sobotę po raz trzeci pokonają Jedynkę?
Dwa mecze, jakie rozegrano podczas ubiegłego weekendu w Legionowie, obfitowały w zwroty akcji i pewnego rodzaju "fatum" trzeciego seta w wykonaniu zawodniczek z Mazowsza. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, właśnie w tej partii gospodynie dwumeczu miały najwięcej problemów i chociaż przegrały 21:25, to w końcówce musiały gonić wynik, aby porażka nie była bardziej dotkliwa.

Z dobrej strony pokazały się siatkarki Jedynki. Pokazały, że ich aspiracje do Orlen Ligi nie są na wyrost, bowiem momentami niewiele ustępowały koleżankom z ekstraklasy, a zdarzało im się również "popędzić kota" zagrywką. Takie same zagrania miały miejsce również z drugiej strony. Szczególnie w drugim spotkaniu niezłymi seriami popisywały się Marta Natanek i Barbara Bawoł, która weszła z ławki. - Świetne zmiany dały dziewczyny, które wchodziły na boisko, w tym Basia Bawoł, która w czwartym secie pociągnęła wynik. W takich chwilach liczy się zespół - komplementowała drużynę kapitan Legionovii, Kinga Bąk. - To była taka typowa siatkówka nowoczesna: kto zagrywa, ten wygrywa - oceniła po dwumeczu Jolanta Studzienna.

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

Teraz podopieczne Mariusza Bujka będą miały po swojej stronie publiczność, a także halę, w której oponentki nie miały okazji zagrać w bieżącym sezonie. - Będzie bardzo ciężko, gdyż Jedynka na swoim terenie jest jeszcze trudniejszym rywalem. My jednak jedziemy po to, żeby tam wygrać i zakończyć całą rywalizację - zapowiedziała Kinga Bąk.

Jedynka Aleksandrów Łódzki - Siódemka Legionovia Legionowo / sob. 4.05.2013 r., godz. 17:00 i ew. ndz. 5.05.2013 r., godz. 17:00

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×