Szamotuły Cup: Derby Wielkopolski dla Farmutilu

Inauguracja 5. Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet Szamotuły Cup za nami. W derbach Wielkopolski, które w piątkowy wieczór otworzyły imprezę, PTPS Farmutil Piła wygrał z Winiarami Kalisz 3:2.

Szymon Mierzyński

Jako pierwsze prowadzenie objęły pilanki. Później jednak w dwóch setach triumfowały siatkarki z Kalisza. Najbardziej zacięta była czwarta partia. Ostatecznie Farmutil wygrał ją 25:23 i do rozstrzygnięcia losów pojedynku potrzebny był tie-break. W nim pilanki nie dały rywalkom żadnych szans i to one mogły się cieszyć ze zwycięstwa w pojedynku inaugurującym Szamotuły Cup 2008.

Na sobotę zaplanowano kolejne spotkania turnieju. O godz. 10.00 Muszynianka Fakro Muszyna zmierzy się z Winiarami Kalisz, dwie godziny później BKS Aluprof Bielsko-Biała zagra z Farmutilem, natomiast po dłuższej przerwie, o godz. 17.30 bielszczanki staną naprzeciw Muszynianki.

Farmutil Piła - Winiary Kalisz 3:2 (25:21, 19:25, 17:25, 25:23, 15:6)