WGP gr. D: Kubanki zdemolowane przez Chinki

Nieco ponad godzinę do pokonania Kubanek potrzebowały siatkarki reprezentacji Chin. To druga podczas pierwszego weekendu World Grand Prix trzysetowa wygrana gospodyń turnieju grupy D.

Piotr Dobrowolski

Chinki odniosły drugie zwycięstwo przed własną publicznością. Po piątkowym triumfie nad Bułgarią, w sobotę nie dały żadnych szans Kubankom. Siatkarki z Gorącej Wyspy poniosły kolejną, dotkliwą porażkę, w której nie potrafiły wygrać nawet seta.

Gospodynie pierwszego turnieju grupy D do wygranej poprowadził duet Zhu Ting - Wang Yimei (odpowiednio 19 i 11 punktów). Te dwie zawodniczki, dzięki swoim mocnym atakom i szczelnym blokom, miały duży wkład w dobre otwarcie spotkania - 25:13 w premierowej odsłonie.

Najwięcej emocji dostarczyła druga partia, w której przez długie fragmenty podopieczne Juana Carlosa Gali Roda walczyły jak równy z równym z rywalkami. Niemniej jednak, w decydujących momentach Azjatki udowodniły swoją wyższość. W trzecim secie nie pozostawiły już żadnych wątpliwości, iż są zespołem lepszym.

Chiny - Kuba 3:0 (25:13, 25:20, 25:15)

Chiny: Zhu, Shen, Wang, L. Zhang, Liu, Ma, Chen (libero) oraz Yao.

Kuba: Vargas, Palacio, Lescay, Cruz, Giel, Alvarez, Borrell (libero) oraz Rojas, Matienzo.