Brazylijczycy mistrzami Ameryki Południowej, Sidao MVP!

Po zaciętym, pięciosetowym meczu reprezentacja Brazylii pokonała Argentynę i została mistrzem Ameryki Południowej. To 29. zwycięstwo Canarinhos w trzydziestej edycji tego turnieju.

Tomasz Rosiński

Lepiej w pojedynek weszli Argentyńczycy i na początku inauguracyjnej partii wypracowali sobie kilku punktową przewagę (4:10), której nie oddali do końca I seta seta. Już w tej partii Bernardo Rezende postanowił zmienić niezbyt radzącego sobie atakującego Leandro Vissotto na Wallace'a De Souzę.

Zmiana na ataku pozytywnie wpłynęła na grę Canarinhos, którzy zaczęli grać skuteczniej w tym elemencie, dzięki czemu dość pewnie wygrali dwie kolejne odsłony do 20 oraz 19.

Kiedy w 4. części meczu Brazylijczycy prowadzili już 24:20, wydawało się, że spotkanie zakończy się w czterech setach. Jednak nie mający nic do stracenia argentyńscy siatkarze walczyli do końca i niespodziewanie wygrali sześć kolejnych akcji (24:26), tym samym doprowadzając do tie-breaka!

Podrażnieni takim obrotem spraw zawodnicy z Kraju Kawy w piątym secie dość szybko wyszli na prowadzenie 9:4 i tym razem już nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa (15:10).
Reprezentacja Brazylii po Reprezentacja Brazylii po "srebrze" w LŚ, wygrała mistrzostwa Ameryki Południowej
Najlepiej punktującym w brazylijskie ekipie był środkowy Sidao (18 pkt.), którego wspierali Wallace (17 pkt.) i Lucas Saatkamp (13 pkt.). Natomiast w zespole Argentyny najwięcej "oczek" - 16 - uzbierał Rodrigo Quiroga.

Brazylia - Argentyna 3:2 (19:25, 25:20, 25:19, 24:26, 15:10)

Brazylia: Sidao, Bruno, Vissotto, Lucas, Dante, Lucarelli, Mario (libero) oraz Wallace, Arjona, Fonteles, Borges.

Argentyna: Sole, Romanutti, Uriarte, Quiroga, Crer, Pereyra, Gonzalez (libero) oraz Kukartsev, De Cecco, Bengolea, Ramonda.