Zwycięstwo Aluprofu na otwarcie turnieju w Tjumieniu

Siatkarki Aluprofu Bielsko-Biała rozpoczęły od zwycięstwa rywalizację na turnieju w Tjumieniu. Podopieczne Mirosława Zawieracza na inaugurację pokonały rosyjski Tobol Tobolsk nie tracąc seta.

Jacek Pawłowski

Rywal czwartego zespołu minionego sezonu Orlen Ligi nie należał do zbyt wymagających. Tobol Tobolsk to bowiem młoda drużyna, która na co dzień rywalizuje w pierwszej lidze rosyjskiej. Już pierwszy set tego meczu pokazał, że Polki nie będą miały większych kłopotów z odniesieniem zwycięstwa. Bohaterką inauguracyjnej partii była Marta Szymańska, która po pierwszej przerwie technicznej (8:5) popisała się czterema kolejnymi asami serwisowymi, rozstrzygając praktycznie losy seta.

W drugiej partii wyrównana gra trwała do pierwszej przerwy technicznej (8:5). Z biegiem czasu jednak to siatkarki Aluprofu przejmowały inicjatywę powiększając dystans i utrzymując wysoką przewagę (16:6, 21:11).

Odrobinę emocji kibice oglądający to spotkanie mieli w ostatniej partii. Co prawda przez większość czasu siatkarki z Bielska-Białej  (8:4 i 16:11) kontrolowały przebieg seta, jednak moment dekoncentracji w końcówce sprawił, że rywalki zdobyły pięć punktów z rzędu zmniejszając starty do kilku oczek. W decydującym momencie górę wzięło jednak doświadczenie polskiego zespołu, który po raz kolejny rozstrzygnął partię na swoją korzyść, tym samym pieczętując wygraną 3:0.

Przewodniczący Federacji Siatkówki Tiumeń Region Victor Renu po zakończeniu spotkania przyznał specjalne nagrody dla najlepszych zawodniczek. W ekipie Aluprofu otrzymała ją libero Mariola Barszcz-Wójtowicz, wśród rywalek, nagrodzona została Irina Makarenko.

BKS Aluprof Bielsko-Biała - Tobol Tobolsk - 3:0 (25:13, 25:12, 25:21)

Aluprof: Nikic, Horka, Lis, Szymańska, Czypiruk, Łyszkiewicz, Wojtowicz (libero) oraz Strózik, Prokop, Wilk, Trojan

Tobol: Kudriaszewa, Biliukowa, Makarenko, Michailowa, Czibrik, Szapakowa, Baradulina (libero)