ME siatkarek: Włochy - Polska na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Jacek Pawłowski
3:0 (25:22, 25:22, 25:13) Katarzyna Konieczna zablokowana. Włoszki w ćwierćfinale zagrają z zespołem Serbii. Polki kończą rywalizację na miejscach 9-12.
Skomentuj 0
Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!
Skomentuj 0
Joanna Kaczor została uznana najlepszą zawodniczką w reprezentacji Polski. W ekipie Włoszek wyróżniono Valentinę Diouf
Skomentuj 0
Niebawem na łamach naszego portalu relacja z tego spotkania, oceny i statystyki reprezentacji Polski po meczu z Włoszkami.
Skomentuj 0
24:13 (25:22, 25:22) Agnieszka Kąkolewska wyrzuca zagrywkę w aut. Polki żegnają się z mistrzostwami Europy w fatalnym stylu
    Skomentuj 0
    18:10 (25:22, 25:22) Znakomita gra Valentiny Diouf, która punktuje Polki w dwóch kolejnych akcjach
    Skomentuj 0
    14:6 (25:22, 25:22) Autowy atak biało-czerwonych. Joanna Kaczor zmienia Katarzynę Skowrońską-Dolatę
    Skomentuj 0
    12:6 (25:22, 25:22) Skutecznie z 6. strefy Katarzyna Skowrońska-Dolata
    Skomentuj 0
    12:5 (25:22, 25:22) Zablokowana Katarzyna Skowrońska-Dolata. II przerwa na żądanie Piotra Makowskiego
    Skomentuj 0
    11:5 (25:22, 25:22) Na pozycji przyjmującej pojawia się Katarzyna Konieczna
    Skomentuj 0
    11:5 (25:22, 25:22) W siatkę atakuje Ewelina Sieczka
    Skomentuj 0
    9:4 (25:22, 25:22) Podwójne odbicie Karoliny Różyckiej. Włoszki już wyraźnie rozluźnione
    Skomentuj 0
    Najlepiej punktującą zawodniczką w polskim zespole jest Maja Tokarska, która ma na swoim koncie 9 punktów.
    Skomentuj 0
    2:0 (25:22, 25:22) Valentina Diouf obija ręce polskiego zespołu. Kolejna partia pada łupem Włoszek
    Skomentuj 0
    24:22 (25:22) Skutecznie atakuje Kinga Kasprzak
    Skomentuj 0
    23:21 (25:22) Mylą się w ataku Włoszki. Polki wracają do gry!
    Skomentuj 0
    Czas dla trenera reprezentacji Włoch
    Skomentuj 0
    23:19 (25:22) Dobre zagrywki Katarzyny Koniecznej, Włoszki dwukrotnie mylą się w ataku
    Skomentuj 0
    23:16 (25:22) Autowy atak tej zawodniczki. Różycka opuszcza boisko, powraca Kasprzak
    Skomentuj 0
    18:15 (25:22) Polki wygrywają długa wymianę. skutecznym blokiem na Sorokaite popisuje się Maja Tokarska
    Skomentuj 0
    18:14 (25:22) Włoszki bronią atak Katarzyna Skowrońska-Dolata, na kontrze punktuje ponownie Costagrande
    Skomentuj 1
    14:12 (25:22) Sorokaite zatrzymana przez blok Katarzyna Skowrońska-Dolata - Zuzanna Efimienko
    Skomentuj 0
    14:11 (25:22) Mocny i skuteczny atak Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty
    Skomentuj 0
    13:9 (25:22) Kolejna punktowa zagrywka Indre Sorokaite
    Skomentuj 0
    12:9 (25:22) Trwa seria punktowa naszych rywalek. Polki mają ogromne problemy z przyjęciem zagrywki. Przerwa dla Piotra Makowskiego
    Skomentuj 0
    10:9 (25:22) Niestety nie do zatrzymania po raz kolejny jest dla naszych zawodniczek Valentina Diouf
    Skomentuj 0
    9:9 (25:22) Na boisku melduje się Zuzanna Efimienko
    Skomentuj 0
    9:9 (25:22) Skuteczny blok Azzurich na Kindze Kasprzak, tracimy wypracowaną przewagę
    Skomentuj 0
    3:7 (25:22) Podwójny blok reprezentacji Polski na Sorokaite!
    Skomentuj 0
    W wyjsciowej szóstce reprezentacji Polski dwie zmiany. Na parkiecie pozostają Joanna Kaczor i Milena Radecka
    Skomentuj 0
    0:1 (25:22) Drugiego seta udanym atakiem otwiera Kinga Kasprzak
    Skomentuj 0
    Skomentuj 0
    Przypominamy, że w meczach play-off jak i ćwierćfinałowych mistrzostw Europy nie ma możliwości korzystania z systemu wideoweryfikacji.
    Skomentuj 0
    1:0 (25:22) Pierwszego seta kończy skutecznym atakiem z lewego skrzydła Indre Sorokaite
    Skomentuj 0
    Na trybunach zaczyna przebijać się doping dla reprezentacji Polski. Miejmy nadzieję, ze pomoże on naszym siatkarkom
    Skomentuj 0
    21:18 Znakomita gra w obronie Polek, punktuje w kontrataku Joanna Kaczor
    Skomentuj 0
    21:17 Joanna Kaczor punktuje po ostrym skosie!
    Skomentuj 0
    Przerwa dla trenera reprezentacji Włoch
    Skomentuj 0
    21:16 Pojedynczy blok Maji Tokarskiej, Carolina Costagrande atakuje w aut i ponownie zmniejszamy straty
    Skomentuj 0
    21:14 W zespole włoskim na parkiecie pojawia się Lucia Bosetti
    Skomentuj 0
    19:13 Podwójna zmiana w polskim zespole. Na boisku pojawiają się Milena Radecka i Joanna Kaczor
    Skomentuj 0
    19:12 II przerwa na żądanie Piotra Makowskiego
    Skomentuj 0
    17:11 Wkraczamy w decydującą część seta. Polki już nieraz pokazały, że potrafią wychodzić z opresji. Miejmy nadzieję, ze potwierdzą to i tym razem.
    Skomentuj 0
    10:6 W aut z 6. strefy atakuje Katarzyna Skowrońska-Dolata. Przerwa dla Piotra Makowskiego
    Skomentuj 0
    9:6 Skutecznie z lewego ataku Carolina Costagrande
    Skomentuj 0
    Skomentuj 0
    8:6 Autowa zagrywki Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty złe przyjęcie Pauliny Maj i Włoszki ponownie odskakują
    Skomentuj 0
    6:6 Maja Tokarska zdobywa kolejny punkt atakiem ze środka, w aut atakują Włoszki i mamy remis
    Skomentuj 0
    Wyjściowa szóstka reprezentacji Włoch: Sorokaite, Signiorile, Guiggi, Arrighetti, Diouf, Costagrande, De Gennaro (libero) Wyjściowa szóstka reprezentacji Polski: Tokarska, Sieczka, Kasprzak, Kąkolewska, Wołosz, Skowrońska-Dolata, Maj (libero)
    Skomentuj 0
    Zakończyła się rozgrzewka, obie ekipy powracają na parkiet. Trwa odgrywanie hymnów narodowych.
    Skomentuj 0
    Na parkiecie trwa jeszcze rozgrzewka.
    Skomentuj 0
    - Polki muszą grać punkt za punkt i liczyć, że w trudnych momentach to rywalki popełnią błędy - uważa z kolei włoski trener Alessandro Chiappini.
    Skomentuj 0
    Trener Bogdan Serwiński uważa, że faworytem dzisiejszego meczu są Włoszki ale ... - Nasz wtorkowy rywal nie prezentuje już takiej klasy, jak kilka lat temu. Podobnie jak nasza reprezentacja drużyna z Półwyspu Apenińskiego przeszła duże zmiany kadrowe. Sądzę, że jeśli Polki będą mieć dobry dzień, to mogą awansować dalej - przyznał opiekun Muszynianki Fakro Muszyna.
    Skomentuj 0
    - Trochę zmienił się ten zespół w ostatnim czasie. Na pewno musimy się jak najlepiej przygotować do tego meczu, przede wszystkim też mentalnie. We wtorek musimy być maksymalnie zdeterminowane. Ten jeden dzień odpoczynku od gier bardzo nam się przyda - powiedziała w rozmowie z PAP Paulina Maj, jedna z jaśniejszych postaci w polskim zespole podczas tych mistrzostw.
    Skomentuj 0
    Ciekawostką jest fakt, że żaden z dotychczas rozegranych meczów nie zakończył się po tiebreaku. Być może więc, dzisiejszy mecz przejdzie do historii polsko-włoskich konfrontacji.
    Skomentuj 0
    Dotychczas reprezentacja Polski z Włoszkami spotykała się na mistrzostwach Europy 12 razy. Bilans tych pojedynków jest korzystny dla podopiecznych Piotra Makowskiego, które zwyciężyły 7 razy. Rywalki triumfowały w 5 spotkaniach.
    Skomentuj 0
    Za ok. 45 minut biało-czerwone rozpoczną walkę o ćwierćfinał mistrzostw Europy. Po trzech meczach w Halle, nasze siatkarki przeniosły się do Zurichu. Miejmy nadzieję, że Szwajcarski obiekt okaże się szczęśliwy dla naszego zespołu.