ME 2013: Pierwszy mecz na takim turnieju zawsze jest trudny - komentarze po meczu Czechy - Bułgaria

Camillo Placi przyznał po spotkaniu, że obawiał się pierwszego występu swojego zespołu podczas polsko-duńskich mistrzostw Europy.

Marcin Olczyk

Ondrej Hudecek (kapitan reprezentacji Czech): W pierwszych dwóch setach nie radziliśmy sobie w przyjęciu. Kiepsko nam szło również atakowanie wysokich piłek. Potem udało się wprowadzić pewne zmiany i ta gra w trzeciej odsłonie zaczęła wyglądać już dużo lepiej. Czwartą partię rozpoczęliśmy fatalnie. Bułgaria wyszła na 6:0 i trudno było taką stratę potem odrabiać. Zobaczymy jak pójdzie nam jutro.

Todor Aleksiew (kapitan reprezentacji Bułgarii): Najważniejsze, że wygraliśmy. Mamy nauczkę przed jutrzejszym meczem, żeby pilnować się przy prowadzeniu 2:0 i nie popełnić tego samego błędu co w spotkaniu z Czechami. Liczy się jednak tylko to, że wygraliśmy. Jutro walczymy dalej.

Stewart Bernard (trener reprezentacji Czech): Przede wszystkim gratuluję Bułgarom zwycięstwa. Zaczęliśmy nieźle, od prowadzenia 2:0 w pierwszym secie, ale nie potrafiliśmy wykorzystać naszych okazji. W trzeciej partii sytuacja na chwilę się odmieniła, ale nie udało nam się odwrócić losów spotkania. Popełniliśmy zdecydowanie za dużo błędów w odbiorze zagrywki. Czekamy teraz na jutrzejszy mecz i poprawę naszej gry.

Camillo Placi (trener reprezentacji Bułgarii): Oczywiście bardzo cieszę się ze zwycięstwa, zwłaszcza, że pierwszy mecz turnieju takiej rangi zawsze jest trudny i może skończyć się niespodzianką. Nam na szczęście udało się dobrze zacząć, co jest bardzo ważne i na pewno cieszy. Mieliśmy bardzo dobre fragmenty, ale zdarzały się i słabsze chwile, co na tym poziomie jest normalne. Na zakończenie chciałbym życzyć powodzenia Czechom, żeby jutro udało im się rozpocząć kolekcjonowanie punktów.

===> Wszystko o mistrzostwach Europy 2013!