KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

ME 2013: Pierwszy mecz jest zawsze trudny - komentarze po meczu Polska - Turcja

Reprezentacja Polski wygrała 3:1 swój pierwszy mecz na mistrzostwach Europy. Trener biało-czerwonych zapewnia, że gra naszej kadry będzie wyglądała coraz lepiej.
Karolina Biesik
Karolina Biesik

Ulas Kiyak (kapitan reprezentacji Turcji): Graliśmy przeciwko jednemu z najlepszych zespołów na świecie. Przygotowywaliśmy się do tych mistrzostw około miesiąca pod okiem nowego trenera i mam wrażenie, że jesteśmy dobrze przygotowani. Najważniejsze dla nas było zagrać przeciwko Polsce od pierwszego gwizdka na miarę naszych możliwości. Daliśmy z siebie wszystko, ale Polska była od nas lepsza. Czekamy już na następny mecz.

Marcin Możdżonek (kapitan reprezentacji Polski): Pierwszy mecz mistrzostw Europy za nami. Było trochę nerwowości po obu stronach siatki, ale najważniejsze, że udało nam się opanować sytuację. Jesteśmy zadowoleni i szczęśliwi, że wygraliśmy. Teraz trenerzy mają czas na analizę tego co było dobre oraz, tego co było złe. W sobotę kolejny mecz.

Emanuel Zanini (trener reprezentacji Turcji): Tak jak powiedział kapitan, ja z tą grupą pracuję dopiero 40 dni. Jeśli porównać sobie pozycję w rankingu reprezentacji Polski i Turcji to widać dużą różnicę. Starałem się wytłumaczyć moim zawodnikom, że muszą walczyć o każdą piłkę i uczyć się jak wskoczyć na ten wyższy poziom. Oczywiście nie jestem zadowolony z porażki, ale jestem zadowolony z tego, że robimy postęp poprzez mecze z tak trudnymi przeciwnikami.

Andrea Anastasi (trener reprezentacji Polski): Na pewno możemy grać lepiej i nasza gra powinna ulec poprawie. Rozegraliśmy przeciwko Turcji trochę dziwny mecz. Dwa sety były na przyzwoitym poziomie, dwa na trochę gorszym, ze zbyt dużą liczbą błędów. To był pierwszy mecz turnieju, który zawsze jest trudny.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf.własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×