Turniej w Szamotułach - dzień I: Zwycięstwa mistrzyń i wicemistrzyń Orlen Ligi

W ostatni weekend przed startem ligi do Szamotuł przyjechały mocne drużyny, co sprawia, że rywalizacja jest jeszcze bardziej ciekawa. W pierwszym dniu zmagań emocji i zaciętych wymian nie brakowało.

Olga Krzysztofik

Turniej w Szamotułach zainaugurował pojedynek wicemistrzyń Polski z beniaminkiem Orlen Ligi, który w składzie ma takie siatkarki jak Małgorzata Glinka-Mogentale czy chociażby Anna Werblińska.

Inauguracyjne spotkanie było wyrównane tylko w dwóch pierwszych setach. W premierowej odsłonie po każdej z przerw technicznych dąbrowianki obejmowały prowadzenie, ale rywalki były w stanie je zniwelować. W nerwowej końcówce więcej zimnej krwi zachowały jednak Zagłębianki.

Po porażce drugą partię policzanki rozpoczęły z wysokiego "C", bo od wyniku 5:0! Ale ich prowadzenie bardzo szybko stopniało tylko do jednego punktu (5:4). Z upływem czasu Tauron MKS grał coraz lepiej, co przełożyło się na wynik (10:15). Siatkarki Chemika były w stanie zniwelować nawet tak wysokie prowadzenie, a nawet wypracowały sobie minimalną przewagę (21:20). Jednak i tym razem końcówkę lepiej rozegrały podopieczne Waldemara Kawki, które w trzecim secie nie dały przeciwniczkom najmniejszych szans.

Chemik Police - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (23:25, 23:25, 15:25)

W premierowym secie w grze bielszczanek było dużo niedokładności i błędów własnych, przez co przegrały tę odsłonę. Drugą partię rozpoczęły bardziej skoncentrowane i popełniały mniej błędów własnych. Nawet gdy Atomówki wypracowywały sobie kilkupunktową przewagę, to rywalki ją niwelowały. Skuteczny atak i punktowe bloki sprawiły, że to sopocianki prowadziły 2:0.

Podopieczne Mirosława Zawieracza zmobilizowały się i w trzeciej odsłonie grały bardzo dobrze, na samym początku wypracowały siedem punktów przewagi. Sopocianki co prawda zmniejszyły straty do dwóch "oczek" w najważniejszej fazie seta, ale nie zdołały zatrzymać rozpędzonych rywalek. Po mocnym otwarciu czwartej partii w wykonaniu BKS-u gra i zarówno wynik wyrównały się, inicjatywa była jednak po stronie Atomówek, które odniosły zwycięstwo do 24.

BKS Aluprof Bielsko-Biała - Atom Trefl Sopot 1:3 (18:25, 21:25, 25:21, 24:26)

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

Terminarz turnieju Szamotuły Amica Cup 2013:

Sobota, 28 września:
Godzina 16: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - BKS Aluprof Bielsko-Biała
Godzina 18: Chemik Police - Atom Trefl Sopot

Niedziela, 29 września:
Godzina 11: BKS Aluprof Bielsko-Biała - Chemik Police
Godzina 14:30, mecz o Superpuchar Polski 2013: Atom Trefl Sopot - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza