Skandal w południowoamerykańskich eliminacjach MŚ 2014 (video)

Skandalem zakończyły się eliminacje do mistrzostw świata siatkarek w Ameryce Południowej. Trener reprezentacji Peru w trakcie trzeciego seta nakazał swoim podopiecznym opuścić plac gry.

Jacek Pawłowski
Sun Jin Hong w ten sposób zaprotestował przeciwko, jego zdaniem, złej pracy arbitrów. Cała sytuacja miała miejsce w 3. secie meczu pomiędzy Peru i Argentyną (Peruwianki przegrywały 0:2 i 9:12). Koreańczyk uznał, że chwilę wcześniej, sędziowie nie zauważyli nieprawidłowego zagrania Argentynki Yael Castiglione.

Ostatecznie wynik meczu zweryfikowano jako walkower. Zwycięstwo dało Argentynkom awans na Mistrzostwa Świata 2014, które odbędą się we Włoszech.