Liga Mistrzów gr. E: Porażka Aich/Dob Posojilnica z Polakiem w składzie

Siatkarze Lokomotiwu Nowosybirsk potrzebowali zaledwie 80 minut, aby zainkasować komplet punktów w starciu z austriackim zespołem Aich/Dob Posojilnica.

Podopieczni Andrieja Woronkowa zgodnie z planem, pewnie i bez straty seta, pokonali mistrzów Austrii. Goście tylko w pierwszej partii przez dłuższy czas stawiali skuteczny opór Rosjanom. Po drugiej przerwie technicznej, na którą goście zeszli z jednopunktowym prowadzeniem, do głosu doszli gracze z Nowosybirska, którzy błyskawicznie odrobili straty i już do końca meczu kontrolowali boiskowe wydarzenia.

W ekipie Lokomotiwu najlepszym zawodnikiem był Lukas Divis, który w przeszłości reprezentował barwy Jastrzębskiego Węgla. Słowak na swoim koncie zapisał 16 punktów, w tym 2 bloki i 2 asy serwisowe. Dzielnie wspierał go Rosjanin Anton Mysin, który na parkiecie pojawił się w trakcie trwania pierwszego seta zmieniając Pawela Moroza.

W drużynie gości w wyjściowym składzie pojawił się Stanisław Wawrzyńczyk. Polski przyjmujący rozegrał całe spotkanie, zapisując na swoim koncie 9 punktów, w tym 2 skuteczne bloki. Najlepiej punktującym graczem był jednak Valdir Sequeira, zdobywca 11 oczek.

Lokomotiw Nowosybirsk - Aich/Dob Posojilnica 3:0 (25:20, 25:18, 25:22)

Lokomotiv: Divis, Volvich, Moroz, Butko, Leonenkow, Astaszenko, Golubew (libero) oraz Mysin, Kozłow

Aich/Dob: Sequeira, Wohlfahrtstatter, Wawrzyńczyk, Satler, Grut, Koncilja, Kovacić (libero) oraz Hruska, Grinder

W drugim meczu grupy E Lube Banca Macerata pokonała Zenit Kazań 3:0 (27:25, 25:21, 25:22)