Liga Mistrzów gr. D: Lekcja siatkówki dla Arkasu Izmir od Srećko Lisinaca i spółki

Berlin Recycling Volleys nie miał większych problemów z pokonaniem Arkasu Izmir w pierwszym meczu 2. kolejki grupy D Ligi Mistrzów.

Tomasz Rosiński

Obydwa zespoły w inauguracyjnej kolejce LM przegrały swoje mecze: Arkas po tie-breaku z Energy Investments Lugano, zaś Berlin Recycling w czterech setach z Trentino Volley.

Od startu spotkania to mistrzowie Niemiec starali się narzucać swój styl gry, co im się udawało do drugiej przerwy technicznej (12:16). Niedługo potem nastąpił przestój w ekipie z Berlina, a wykorzystali to podopieczni Glenna Hoaga, którzy najpierw doprowadzili do remisu (21:21), by ostatecznie zwyciężyć do 23.

Jak się później okazało, taki obrót spraw podziałał na Berlin Recycling Volleys jak płachta na byka. Niemcy zaczęli lepiej zagrywać oraz skuteczniej grać w ataku. Natomiast siatkarze Arkasu wyglądali na dzieci we mgle, i popełniali błędy własne, przez co nie byli już w stanie nawiązać wyrównanej walki w tym pojedynku. Tym samym druga porażka mistrza Turcji stała się faktem.

Bardzo dobry mecz rozegrał Srećko Lisinac, który w poprzednim sezonie był wypożyczony ze Skry do AZS-u Częstochowa. Serbski środkowy zdobył 12 punktów, atakując z 67-procentową skutecznością.
Srećko Lisinac jeszcze niedawno walczył o 9. miejsce w PlusLidze, a teraz gra w Lidze Mistrzów Srećko Lisinac jeszcze niedawno walczył o 9. miejsce w PlusLidze, a teraz gra w Lidze Mistrzów
W drugim meczu gr. D zmierzą się w środę (godz. 20:30) Trentino i Energy Investments.

Arkas Izmir - Berlin Recycling Volleys 1:3 (25:23, 15:25, 20:25, 21:25)

Arkas Izmir: Sivula (12), Perrin (16), Kamnik (6), Urnaut (14), Dunge (8), Gulmezoglu (2), Yesilbudak (libero) oraz Gokgoz (3), Ramazanoglu, Capkinoglu (2).

Berlin Recycling Volley: Lisinac (12), Shoji (6), Kromm (18), Touzinsky (14), Carroll (16), Kmet (9), Krystof (libero) oraz Schott.