Puchar Włoch: Tokarska z awansem, Wołosz musi czekać

Ekipę Mai Tokarskiej zobaczymy w następnym etapie Pucharu Włoch. Natomiast Yamamay Joanny Wołosz nadal musi o to walczyć.

[color=#000000]Puchar Włoch A1

Igor Gorgonzola Novara rzutem na taśmę zapewnił sobie awans do ćwierćfinału Pucharu Włoch. Po ubiegłotygodniowej, zaskakującej wygranej 3:0 nad Foppapedretti Bergamo podopieczne Luciano Pedulli potrzebowały ugrać tylko jedną partię, aby wywalczyć przepustkę od kolejnej rundy rozgrywek. Jednak szkoleniowiec ekipy z Novary przed rewanżowym spotkaniem z Foppą przestrzegał przed kalkulacjami. Niedzielne starcie było bardzo wyrównane, ale zespół Mai Tokarskiej nie potrafił zwyciężyć w choćby jednym secie i przegrał 0:3. Do wyłonienia triumfatora tej rywalizacji potrzebny był złoty set, w którym zdecydowanie lepsze były zawodniczki drużyny Igor Gorgonzola i sensacja stała się faktem. Do kolejnego etapu zmagań przeszedł klub z Novary, a nie faworyt z Bergamo.[/color]

Z powodu kontuzji Maja Tokarska nie wystąpiła w tym starciu.

***

Niemiłą niespodziankę sprawiły swoim kibicom siatkarki Yamamay Busto Arsizio. "Motyle" wygrały swój mecz z Pomì Casalmaggiore 3:2, ale nie awansowały do kolejnego etapu. A wszystko to przez porażkę w pierwszym pojedynku 1:3. Co ciekawe Joanna Wołosz i spółka nie straciły całkowicie szans na grę w ćwierćfinale. Bowiem do drużyn, które zwyciężyły rywalizację w pierwszej rundzie Pucharu Włoch i Rebecchi Piacenzy (zdobywca Pucharu Włoch z ubiegłego sezonu) dołączą dwie najlepsze ekipy Serie A po pierwszej części fazy zasadniczej sezonu ligowego, które do tej pory nie uzyskały awansu.

[color=#000000]Joanna Wołosz rozegrała cały mecz z Pomì Casalmaggiore. Zapisała na swoim koncie 4 pkt. (2 atakiem, 2 blokiem). Reprezentacyjna rozgrywająca od włoskich statystyków otrzymała dobrą notę 6,3.

Yamamay Busto Arsizio - Pomì Casalmaggiore 3:2 (25:14, 22:25, 25:21, 26:28, 15:6), awans: Casalmaggiore;[/color]

Foppapedretti Bergamo - Igor Gorgonzola Novara 3:0 (25:23, 25:21, 29:27) złoty set: 6:15, awans: Novara;

Imoco Volley Conegliano - Ihf Volley Frosinone 3:1 (26:16, 25:17, 13:25, 25:20), awans: Conegliano;

Robur Tiboni Urbino - Openjobmetis Ornavasso 1:3 (19:25, 19:25, 25:22, 26:28), awans: Ornavasso;

[color=#000000]Banca Di Forlì - Liu Jo Modena 2:3 (23:25, 28:26, 19:25, 25:19, 12:15),

awans: Modena.[/color]

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

Puchar Włoch A2

W Pucharze Włoch A2 wygrał 3:2 klub Igi Chojnackiej - Savino Del Bene Scandicci. Zespół młodej Polki nie przeszedł jednak do następnej rundy (porażka w pierwszym meczu 0:3). Była zawodniczka Legionovii w końcu dostała szansę, aby dłużej pokazać się na boisku. W pierwszym secie wchodziła na parkiet jeszcze z ławki rezerwowych, ale od drugiej partii była już podstawową siatkarką swojej drużyny. Chojnacka zdobyła 13 pkt. (3 bloki, 10 pkt. atakiem, 38 proc. skuteczności). Przyjmowała jedenaście razy - skuteczność 45proc./36 proc.

Z rywalizacjo odpadł także zespół Joanny Frąckowiak - Riso Scotti Pavia, który przegrał 0:3 z Obiettivo Risarcimento Vicenza.

Obiettivo Risarcimento Vicenza - Riso Scotti Pavia 3:0 (25:23, 27:25, 25:22), awans: Vicenza;

Il Bisonte San Casciano - Savino Del Bene Scandicci 2:3 (25:20, 25:12, 20:25, 19:25, 13:15), awans: San Casciano.