Liga Mistrzyń gr A: Wygrana Rabity, znakomity mecz Katarzyny Skowrońskiej

Siatkarki Rabity Baku bez większych kłopotów poradziły sobie z mistrzyniami Niemiec. Znakomite spotkanie rozegrała Katarzyna Skowrońska-Dolata, która zapisała na swoim kocie 24 punkty.

Jacek Pawłowski

Gospodynie rozpoczęły mecz od prowadzenia 4:2 i 8:6 w pierwszym secie, jednak kontakt z rywalkami zdołały utrzymać tylko do połowy seta. Chwilę później Rabita odskoczyła na kilka punktów przewagi i do końca partii kontrolowała sytuację. Wygraną przyjezdnych przypieczętowała skutecznym atakiem Lisa Izquierdo.

W drugiej odsłonie emocji było zdecydowanie więcej. Ponownie dobry początek zanotowały Niemki, które do połowy seta posiadały minimalną przewagę. Z biegiem czasu, inicjatywę przejęła Rabita, jednak ambitnie walczące gospodynie zdołały doprowadzić do remisu 23:23. Mimo to, przyjezdne za sprawą Nataszy Krsmanović i Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty postawiły kropkę nad "i".

Ostatnia odsłona to już bezdyskusyjna dominacje zespołu z Baku. Przyjezdne od początku do końca prowadziły, wygrywając ostatecznie 25:20.

Najlepiej punktującą zawodniczką meczu została Katarzyna Skowrońska-Dolata. Polka zapisała na swoim koncie 24 punkty, w tym 3 bloki i 1 as serwisowy. Trzy punkty zdobyła także Katarzyna Skorupa (2 asy i 1 blok). Na placu gry nie pojawiła się ani na moment Rachel Rourke.

SC Dresdner - Rabita Baku 0:3 (19:25, 23:25, 20:25)

Dresdner: Apitz, Karg, Perry, Langgemach, Marcelle, Izquierdo, Schoot (libero) oraz Goos, Schwabe

Rabita: Cruz, Krsmanović, Starović, Skorupa, Dolata-Skowrońska, Jackson, Castillo (libero) oraz Tomkom, Banwarth