KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Nowy minister sportu gra dla Łodzi

Andrzej Biernat podczas uroczystego uruchomienia w Łodzi zegara odliczającego czas do polskich mistrzostw świata siatkarzy przyznał, że liczy na promocję nie tylko Polski, ale właśnie Łodzi.

Marcin Olczyk
Marcin Olczyk
Związany z łódzkimi strukturami Platformy Obywatelskiej nowy minister sportu i turystyki Andrzej Biernat był jednym z gości honorowych uroczystego uruchomienia zegara odliczającego start do Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn - Polska 2014.

- Jest to okazja do promocji Polski i regionu, a także oczywiście dla nas, dla miasta Łodzi, bo jedna grupa rozgrywać będzie mecze na naszej Atlas Arenie. Mam nadzieję, że wykorzystamy to do pokazania jak coraz piękniejsza jest Łódź, jak się zmienia i co ma do zaoferowania kibicom i zawodnikom. Jest to też wyzwanie dla wychowawców, którzy nie mogą tylko biernie przyglądać się mistrzostwom, ale wykorzystać je, żeby wychować kolejne pokolenia Kurków, Wlazłych czy Winiarskich. To, czy za 10-20 lat będziemy siedzieli i wspominali polski czempionat to jedna sprawa, ale powinniśmy mieć też wtedy okazję podziwiać następców tych wielkich asów siatkówki, chłopaków, którzy zastąpią ich i stworzą nową wielką drużynę - zaznaczył minister, zwracając uwagę na różne możliwości wykorzystania boomu na siatkówkę w mieście.

Biernat liczy, że Łódź, dzięki zmianie pokoleniowej i kolejnym inwestycjom, będzie w stanie zostać jednym z istotniejszych ośrodków sportowych w kraju. - Mam nadzieję, że Łódź cały czas jest miastem sportu. To, że mamy małe potknięcia i nie we wszystkich sportach Łódź dzisiaj jest najważniejsza, to jeszcze nic nie znaczy. Mamy nową generację ludzi, nowych trenerów i zawodników. Pojawiają się dzieci i młodzież. Powolutku zaczynają się też inwestycje, kolejne przetargi. Rozpoczynamy budowę 50-metrowej pływalni na Politechnice łódzkiej, halę rozgrzewkową dla Atlas Areny i jeden ze stadionów. Cały czasy rozwijamy stadion lekkoatletyczny przy ul. Styrskiej, więc myślę, że cały czas ta baza się rozwija i wszystko idzie w odpowiednim kierunku. Dużo zależy też od włodarzy: samorządu wojewódzkiego i miasta - od tego jak potrafią przekierować swoje środki, tak żeby sport mógł się rozwijać - przyznał nowy członek rządu.
Minister sportu na imprezę do Manufaktury dotarł w ostatniej chwili Minister sportu na imprezę do Manufaktury dotarł w ostatniej chwili
Czy kolejne pokolenia reprezentantów Polski w piłce siatkowej mogą wywodzić się właśnie z Łodzi? Są ku temu przesłanki, gdyż na Politechnice Łódzkiej powstaje właśnie, dzięki wsparciu państwowych środków, nowoczesne centrum sportowe. - Kwota dofinansowania budowy Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki została zwiększona o około 5-6 milionów. Nie pamiętam dokładnie o ile, ale tak by sfinalizować tę inwestycję - zapewnił Andrzej Biernat.

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

Czy Łódź może stać się jednym z ważniejszych ośrodków siatkarskich w kraju?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2)
 • maq Zgłoś komentarz
  Coś tu nie tak, dopiero co niedawno każda z ofert przetargowych a centrum sportowe na PŁ z basenem była dużo wyższa niż fundusze na to zebrane a tutaj mówi, że już budują? O.o
  Czytaj całość
  brakowało z 20 mln!
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×