Naj... 8. kolejki PlusLigi

Portal SportoweFakty.pl wybrał zasługujące na uwagę sytuacje z 8. kolejki rozgrywek PlusLigi. Co ciekawego wydarzyło się w tej rundzie spotkań?

Największe objawienie: Jakub Wachnik (Cerrad Czarni Radom)

Jakub Wachnik

Leworęczny przyjmujący Czarnych zaczyna wyrastać na jednego z liderów swojego zespołu. W meczu z AZS-em Częstochowa posyłał trudne zagrywki na stronę rywali oraz skutecznie atakował, za co otrzymał statuetkę dla MVP spotkania.

Największe "baty": Transfer Bydgoszcz od PGE Skry Bełchatów

Transfer został rozbity przez PGE Skrę Bełchatów

Transfer Bydgoszcz nie przedstawił żadnych argumentów w starciu z PGE Skrą, przegrywając 0:3, a w setach kolejno do 17, 15, 20. Na minus zasługują reakcje trenera Mariana Kardasa na boiskowe wydarzenia, który dość długo trzymał na parkiecie bezproduktywnych: Yassera Portuondo oraz Jana Nowakowskiego.

Najlepszy mecz: Jastrzębski Węgiel - AZS Politechnika Warszawska 3:2 (23:25, 23:25, 25:17, 29:27, 18:16)

Mecz Jastrzębskiego z AZS Politechniką okazał się siatkarskim thrillerem

Kibice w Jastrzębiu-Zdroju byli świadkami bardzo emocjonującego siatkarskiego widowiska. Gospodarze ostatecznie pokonali warszawian po tie-breaku, a 4 z 5 setów kończyły się przewagą minimalną z możliwych, zaś dwie partie były rozgrywane na przewagi. Oby więcej takich ciekawych pojedynków w PlusLidze!

Najlepszy komentarz: Jakub Bednaruk po meczu JW - AZS PW: "Pół centymetra do szczęścia"

- Po ostatnim spotkaniu jastrzębian w Radomiu wiedzieliśmy, że można ich dopaść. Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, czegoś jeszcze nam jednak brakuje. Może są to kwestie indywidualnych umiejętności, a może sportowego szczęścia. Jeden atak pół centymetra wyżej i wygralibyśmy ten mecz za trzy punkty - powiedział trener Bednaruk.

Największe zaskoczenie: postawa AZS Politechniki Warszawskiej w Jastrzębiu-Zdroju

AZS Politechnice Warszawskiej udało się wywieźć z Jastrzębia-Zdroju punkt

Inżynierowie przed spotkaniem z Jastrzębskim ostatnie punkty w PlusLidze wywalczyli 25 października (3. kolejka) w starciu z częstochowianami, a później przyszła zła passa czterech meczów bez żadnego "oczka" do tabeli. Jednak w starciu z faworyzowanym rywalem warszawianie wyszarpali punkt i w lepszych humorach mogli wracać do stolicy.

Najlepsze zdjęcie: siatkarze Asseco Resovii Rzeszów na zakończenie akcji Movember

(fot: instagram.com)

Wraz z ostatnim dniem listopada dobiegła akcja Movember związana z zapuszczaniem wąsów w celu zwiększenia świadomości mężczyzn o chorobie raka prostaty oraz jąder. Brało w niej udział wielu sportowców, w tym siatkarze Asseco Resovii: Paul Lotman, Jochen Schoeps oraz Nikołaj Penczew.

Najlepsza atmosfera: w Radomiu podczas meczu Czarni - AZS Częstochowa

Kibice w Radomiu potrafią stworzyć świetną atmosferę podczas meczów Czarnych
(źródło: Twitter)

Czarni grają dobrze, a równie wysoki poziom prezentują radomscy kibice, którzy szczelnie wypełniają halę w Radomiu i dopingują swoich pupili.

Najdłuższy set (punktowo): Jastrzębski Węgiel - AZS Politechnika Warszawska IV set (29:27)

Najkrótszy set (punktowo): Transfer Bydgoszcz - PGE Skra Bełchatów II set (15:25)

Karol Kłos
Karol Kłos

Najskuteczniejszy w ataku (minimum 8 ataków): Karol Kłos z PGE Skry (75-procentowa skuteczność; 6/8)

Najmniej skuteczni w ataku (minimum 8 ataków): Michał Łasko z Jastrzębskiego oraz Mariusz Marcyniak z AZS-u (18-procentowa skuteczność; 2/11)

[b]Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!