Minimalna porażka łodzianek - relacja z meczu Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Beef Master Budowlani Łódź

Ekipa Beef Master Budowlanych Łódź dobrze rozpoczęła mecz z Muszynianką Muszyna, później miała przestój, by ostatecznie minimalnie przegrać po tie-breaku na zakończenie fazy zasadniczej Orlen Ligi.

Tomasz Rosiński

Muszynianka oraz Budowlani mieli o co walczyć w sobotnim pojedynku, gdyż obydwie ekipy dzieliła różnica tylko dwóch punktów, i w razie wygranej łodzianek za 3 "oczka" mogły one wyprzedzić swoje rywali w tabeli OL.

Łódzki zespół rozpoczął rywalizację od mocnego natarcia, szybko wychodząc na prowadzenie 8:3. W ten sposób podopieczne Adama Grabowskiego ustawiły sobie tego seta (11:18), którego ostatecznie zwyciężyły do 16.

Taki stan rzeczy wyraźnie podrażnił gospodynie, które od początku drugiej odsłony chciały narzucić swój styl gry, i to im się udało (10:6). Dość dobrze radziły sobie w ataku Natalia Kurnikowska oraz Aleksandra Jagieło (20:15), a siatkarki prowadzone przez Bogdana Serwińskiego doprowadziły do remisu w całym meczu (25:16).

Trzecia część spotkania była niemal kopią poprzedniej. Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS wypracował sobie na starcie kilka punktów przewagi (11:6), co odebrało przeciwniczkom ochotę do dalszej walki w tym secie (25:17).

Złe demony Mineralnych z inauguracyjnej partii wróciły w odsłonie czwartej. Łodzianki, chociaż nie miały już szans na awans na szóste miejsce w tabeli Orlen Ligi, nie zamierzały odpuszczać Mineralnym i chciały do końca walczyć o zwycięstwo (12:15). Przyjezdne nie roztrwoniły swojej przewagi i doprowadziły do tie-breaka (22:25).

Piąty set okazał się najbardziej wyrównany ze wszystkich. W ostatecznym rozrachunku lepiej decydujące akcje rozegrały zawodniczki Muszynianki Muszyna (15:13) i to one mogły się cieszyć ze zdobycia dwóch punktów.

Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS - Beef Master Budowlani Łódź 3:2 (16:25, 25:16, 25:17, 22:25, 15:13)

Muszynianka: Jagieło (15), Plchotova (3), Mazurek (5), Wojcieska (11), Kurnikowska (14), Piątek, Maj (libero) oraz Cvetanović (18), Jasińska, Mucha, Sosnowska (5), Różycka (1).

Budowlani: Śliwa (5), Ściurka (10), Kwiatkowska (10), Pycia (12), Trach (6), Nuszel (13), Durajczyk (libero) oraz Grajber, Cabrera (15), Cabajewska.

MVP: Marina Cvetanović

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!