Liga azerska: Pewna wygrana zespołu Mileny Radeckiej

Lokomotiv Baku z Mileną Radecką w składzie awansował na czwarte miejsce w azerskiej Superlidze po zwycięstwie nad ostatnim Telekomem.

Michał Kaczmarczyk

Pierwszy set spotkania między Lokomotivem a Telekomem Baku stał pod znakiem walki obu drużyn (10:10), w końcówce seta niewielką przewagę uzyskał gospodarz spotkania, ale została ona roztrwoniona i doszło do gry na przewagi, w której lepsze okazały się podopieczne Claudio Cuello. Równie ciekawa była druga partia, zakończona ostatecznie rezultatem 30:28 dla Lokomotivu. Ostatni zespół w ligowej tabeli zdołał przełamać dominację rywalek i triumfować w trzeciej partii, ale było to wszystko, na co było stać Telekom. W spotkaniu wystąpiła polska rozgrywająca, Milena Radecka.

Dzięki zwycięstwu Lokomotiv awansował na czwarte miejsce (9 punktów, bilans setów 12-15), zaś liderem jest Igtisadchi Baku (16 pkt., 19-11), jednak ta drużyna rozegrała mecz więcej od dotychczas liderującej Rabity Baku, w której występują Katarzyna Skowrońska-Dolata i Katarzyna Skorupa (15 pkt., 16-4).

W pierwszym meczu siódmej kolejki Superligi Igtisadchi Baku pokonało Azerrail 3:1. 15 lutego odbędzie się spotkanie Rabity Baku i Azeryolu.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Lokomotiv Baku - Telekom Baku  3:1 (29:27, 30:28, 23:25, 25:21)

Liga chińska: Zespół Kingi Kasprzak źle rozpoczął rok konia