Finał Pucharu Polski kobiet na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Sebastian Nowak
Chemik Police - Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS 3:0 (25:15, 27:25, 25:17) Chemik Police z Pucharem Polski!
Skomentuj 0
Kończymy już relację z finału. Nasi korespondenci w Ostrowcu będą teraz przepytywać zwycięskie i przegrane siatkarki, więc zapraszamy później do przeczytania tych wypowiedzi, a także do aktywności na naszych kanałach społecznościowych.  Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!
Skomentuj 0
Skomentuj 0
Jak na razie cieszą się tylko policzanki, ale ich rywalki też powinny być zadowolone z dotarcia do tego finału. Na pewno miałyby inne humory, gdyby nie zmarnowały swojej szansy w drugim secie, ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.
Skomentuj 0
Tym samym Puchar Polski po 19 latach wraca do Polic. To czwarty w historii triumf policzanek w tych rozgrywkach.
Skomentuj 0
Na tablicy wyników było już 24:18, ale po wideo weryfikacji nastąpiła zmiana decyzji.
Skomentuj 0
  • 2:0 (25:15, 27:25, 24:16) Marina Cvetanovic zablokowana. Meczowa!
    Skomentuj 0
    2:0 (25:15, 27:25, 23:16) Maja Ognjenović kiwa i rywalki bez szans.
    Skomentuj 0
    2:0 (25:15, 27:25, 22:16) I młoda środkowa od razu zdobyła punkt.
    Skomentuj 0
    2:0 (25:15, 27:25, 22:15) Justyna Sosnowska wchodzi do gry.
    Skomentuj 0
    2:0 (25:15, 27:25, 21:15) Małgorzata Glinka-Mogentale w polu zagrywki i rywalki nie poradziły sobie z tym serwisem.
    Skomentuj 0
    2:0 (25:15, 27:25, 20:15) Skuteczny blok Chemika.
    Skomentuj 0
    2:0 (25:15, 27:25, 19:15) Ivana Plchotova poradziła sobie z blokiem rywalek.
    Skomentuj 0
    2:0 (25:15, 27:25, 19:14) Emilia Mucha zdobywa swój pierwszy punkt.
    Skomentuj 0
    2:0 (25:15, 27:25, 19:13) Marina Cvetanovic kończy atak.
    Skomentuj 0
    Skomentuj 0
    2:0 (25:15, 27:25, 18:11) Chemik pewnie kroczy po zwycięstwo, ale patrząc na poprzedni set, nie prorokujemy i czekamy na ostateczne rozstrzygnięcia.
    Skomentuj 0
    Emilia Mucha wchodzi do gry, a jej dobra znajoma z czasów gry w Pałacu, Anna Grejman ogląda ten mecz z trybun.
    Skomentuj 0
    2:0 (25:15, 27:25, 16:11) Ana Bjelica atakuje w aut, ale blok Muszynianki dotknął siatki.
    Skomentuj 0
    2:0 (25:15, 27:25, 15:10) Karolina Różycka psuje atak.
    Skomentuj 0
    2:0 (25:15, 27:25, 13:10) Aleksandra Jagieło skutecznie atakuje.
    Skomentuj 0
    2:0 (25:15, 27:25, 12:9) Dłuższa akcja i Anna Werblińska nie trafia w boisko. Czas dla Chemika.
    Skomentuj 0
    2:0 (25:15, 27:25, 12:8) Marina Cvetanovic kończy atak.
    Skomentuj 0
    2:0 (25:15, 27:25, 12:6) Sylwia Wojcieska nie przebiła się przez blok rywalek. Tempo tego seta wyraźnie siadło.
    Skomentuj 0
    2:0 (25:15, 27:25, 10:6) Małgorzata Glinka-Mogentale zagrywa w siatkę.
    Skomentuj 0
    2:0 (25:15, 27:25, 9:5) Muszynianka źle w przyjęciu.
    Skomentuj 0
    2:0 (25:15, 27:25, 8:5) Błąd Muszynianki w ataku.
    Skomentuj 0
    2:0 (25:15, 27:25, 7:5) Karolina Różycka obija blok rywalek.
    Skomentuj 0
    2:0 (25:15, 27:25, 6:4) Karolina Różycka wraca na boisku i Muszynianka gra już w swoim początkowym ustawieniu.
    Skomentuj 0
    2:0 (25:15, 27:25, 5:4) Agnieszka Bednarek-Kasza skutecznie ze środka.
    Skomentuj 0
    2:0 (25:15, 27:25, 3:3) Anna Werblińska zagrywa w siatkę.
    Skomentuj 0
    2:0 (25:15, 27:25, 2:2) Katarzyna Mróz z krótkiej.
    Skomentuj 0
    2:0 (25:15, 27:25, 1:1) Aleksandra Jagieło wykorzystuje nieporozumienie po drugiej stronie siatki.
    Skomentuj 0
    Finał w Ostrowcu to dziś nie jedyne siatkarskie. W rozgrywkach PlusLigi PGE Skra Bełchatów prowadzi 2:0 z AZS-em Politechnika Warszawska.
    Skomentuj 0
    Skomentuj 0
    Tak, to był set na miarę finału Pucharu Polski siatkarek. Muszynianki nie wykorzystały swojej wielkiej szansy - najpierw nie utrzymały 8-punktowego prowadzenia, a później po udanym comebacku nie skończyły piłki setowej.
    Skomentuj 0
    Chemik Police - Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS 2:0 (25:15, 27:25) A jednak Chemik! 2:0!
    Skomentuj 1
    • Moderator Zgłoś komentarz
      To chyba mamy po meczu. Chociaż ... Muszyna wczoraj pokazała, ze potrafi się odradzać. Po tak dramatycznej końcówce i roztrwonieniu przewagi trudno jednak na to liczyć.
      1:0 (25:15, 26:25) Ana Bjelica oszukała blok rywalek.
      Skomentuj 0
      1:0 (25:15, 25:25) Ana Bjelica nie myli się w tym ważnym momencie w ataku.
      Skomentuj 0
      1:0 (25:15, 24:25) A po drugiej stronie siatki Anna Werblińska psuje zagrywkę.
      Skomentuj 0
      1:0 (25:15, 24:24) Gabriela Jasińska przesadziła z siłą zagrywki.
      Skomentuj 0
      1:0 (25:15, 23:24) Ana Bjelica atakuje w aut. Czwarty punkt z rzędu Muszynianki i setowa!
      Skomentuj 0
      1:0 (25:15, 23:23) Anna Werblińska zablokowana i Muszynianki wracają do gry!
      Skomentuj 0
      Czas dla Chemika.
      Skomentuj 0
      1:0 (25:15, 23:22) Ofiarne obrony opłaciły się, bo akcję skończyła Aleksandra Jagieło.
      Skomentuj 0
      1:0 (25:15, 23:21) Blok Muszynianek.
      Skomentuj 0
      1:0 (25:15, 23:20) Katarzyna Mróz wykorzystuje przechodzą na piłkę. Na boisko wchodzi Justyna Sosnowska.
      Skomentuj 0
      1:0 (25:15, 22:20) Muszynianki nie zdążyły odebrać ataku rywalek.
      Skomentuj 0
      1:0 (25:15, 21:20) Anna Werblińska wyprowadza swój zespół na prowadzenie.
      Skomentuj 0
      1:0 (25:15, 20:20) Magdalena Piątek nie poradziła sobie z blokiem rywalek i zapowiada się emocjonująca końcówka.
      Skomentuj 0
      1:0 (25:15, 18:20) W ataku przypomniała o sobie Aleksandra Jagieło.
      Skomentuj 0
      1:0 (25:15, 18:19) Anna Werblińska bez problemu kończy ze skrzydła.
      Skomentuj 0
      1:0 (25:15, 17:18) Natalia Kurnikowska zablokowana. Muszynianki szybko roztrwoniły swoją przewagę.
      Skomentuj 0
      Na boisko wchodzą Magdalena Mazurek i Magdalena Piątek.
      Skomentuj 0
      1:0 (25:15, 15:18) Tym razem Ana Bjelica zagrywa w aut.
      Skomentuj 0
      1:0 (25:15, 14:17) Ana Bjelica ucelowała rywalki z zagrywki.
      Skomentuj 0
      1:0 (13:17) Najdłuższa akcja w tym meczu, którą zakończyła Maja Ognjenović.
      Skomentuj 0
      1:0 (25:15, 11:17) Sylwia Wojcieska zagrywa w aut.
      Skomentuj 0
      1:0 (25:15, 10:16) Małgorzata Glinka-Mogentale skutecznie atakuje.
      Skomentuj 0
      Skomentuj 0
      1:0 (25:15, 8:16) Tym razem zablokowana Anna Werblińska.
      Skomentuj 0
      1:0 (25:15, 8:15) Małgorzata Glinka-Mogentale nadziewa się na blok rywalek. Giuseppe Cuccarini prosi o czas.
      Skomentuj 0
      1:0 (25:15, 8:14) Marina Cvetanovic kończy akcję i duża radość jej koleżanek, która daje im energię do dobrej gry.
      Skomentuj 0
      1:0 (25:15, 8:13) Małgorzata Glinka-Mogentale wróciła na boisko i zepsuła atak.
      Skomentuj 0
      1:0 (25:15, 7:12) Aleksandra Jagieło radzi sobie z blokiem rywalek.
      Skomentuj 0
      1:0 (25:15, 6:11) Agnieszka Bednarek-Kasza zagrywa w siatkę.
      Skomentuj 0
      1:0 (25:15, 5:10) Kolejny blok Muszynianki.
      Skomentuj 0
      Aleksandra Krzos zmienia Glinkę.
      Skomentuj 0
      1:0 (25:15, 5:9) Anna Werblińska atakuje w aut. Skuteczność Chemika znacznie spadła w tym secie.
      Skomentuj 0
      1:0 (25:15, 4:8) Ale Muszynianki zaczęły bronić! Punkt zdobywają po skutecznym bloku.
      Skomentuj 0
      1:0 (25:15, 4:7) Małgorzata Glinka-Mogentale atakuje w aut.
      Skomentuj 0
      1:0 (25:15, 4:6) Udany blok Muszynianki.
      Skomentuj 0
      1:0 (25:15, 4:4) Mecz zaczyna nabierać rumieńców. Paulina Maj świetnie broniła, ale czwarta próba ataku Chemika ukazała się udana, po kiwce Mai Ognjenović.
      Skomentuj 0
      1:0 (25:15, 2:3) Marina Cvetanovic skutecznie atakuje i Muszynianka po raz pierwszy na prowadzeniu w tym spotkaniu.
      Skomentuj 0
      1:0 (25:15, 2:1) Ana Bjelica bez problemu zdobywa punkt.
      Skomentuj 0
      1:0 (25:15, 1:0) Drugą partię rozpoczyna od skutecznego ataku Małgorzata Glinka-Mogentale.
      Skomentuj 0
      Gabriela Jasińska i Natalia Kurnikowska dały dobre zmiany i pozostają na boisku.
      Skomentuj 0
      Skomentuj 0
      Dziwny to był set. Muszynianki wysoko przegrały, ale wynik 15:25 nie można nazwać już blamażem, a na taki zanosiło się po prowadzeniu policzanek 11:0.
      Skomentuj 0
      Skomentuj 0
      0:0 (24:15) Małgorzata Glinka-Mogentale tym razem bez błędu. Setowa!
      Skomentuj 0
      0:0 (23:15) Małgorzata Glinka-Mogentale atakuje w aut. Taka akcja była tak ładna, że daje nadzieje na wyrównaną walkę w kolejnych odsłonach.
      Skomentuj 0
      0:0 (23:13) Długo czekały policzanki na kolejny punkt. Zdobyła go Anna Werblińska.
      Skomentuj 0
      0:0 (22:13) Ana Bjelica wyraźnie przestrzeliła. A w polu zagrywki ciągle Gabriela Jasińska.
      Skomentuj 0
      0:0 (22:12) Sędzia odgwizduje rzuconą piłkę po stronie Chemika i Giuseppe Cuccarini prosi o pierwszą przerwę.
      Skomentuj 0
      0:0 (22:10) Katarzyna Mróz dotyka siatki i Muszynianki nie skończą tej partii z jednocyfrowym dorobkiem.
      Skomentuj 0
      0:0 (22:8) Maja Ognjenović udanie kiwa.
      Skomentuj 0
      0:0 (21:7) Anna Werblińska kończy kolejną akcję. W tym secie już nic nie powinno się zmienić. Muszynianki prezentują się ciut lepiej niż na początku seta, ale Chemik nie zwalnia tempa i zdobywa punkt za punktem.
      Skomentuj 0
      0:0 (20:7) Blok Chemika.
      Skomentuj 0
      0:0 (19:7) Anna Werblińska skutecznie atakuje.
      Skomentuj 0
      0:0 (17:7) Aleksandra Krzos zmienia Glinkę.
      Skomentuj 0
      0:0 (16:6) Marina Cvetanovic kończy akcję, co wywołuje wielką radość w jej zespole.
      Skomentuj 0
      0:0 (16:5) Udana kiwka Anny Werblińskiej, która sprowadza swój zespół na drugą przerwą techniczną.
      Skomentuj 0
      0:0 (14:5) Skuteczny blok Muszynianki.
      Skomentuj 0
      0:0 (14:3) Bogdan Serwiński wykorzystał już dwie przerwy i na razie może tylko obserwować swoje zawodniczki.
      Skomentuj 0
      0:0 (13:3) Anna Werblińska zagrywa w siatkę.
      Skomentuj 0
      0:0 (12:2) Ana Bjelica bez problemu kończy akcję.
      Skomentuj 0
      0:0 (11:1) Pierwszy punkt Muszynianki!
      Skomentuj 0
      Gabriela Jasińska wchodzi na boisko.
      Skomentuj 0
      0:0 (11:0) Anna Werblińska skutecznie atakuje, ale w końcu zdobywa po dłuższej akcji.
      Skomentuj 0
      0:0 (10:0) Zepsuty atak Muszynianek.
      Skomentuj 0
      Natalia Kurnikowska wchodzi na boisko.
      Skomentuj 0
      Muszynianki mają ogromne problemy z przyjęciem, Bogdan Serwiński dość nerwowo zachowuje się w trakcie przerwy i zobaczymy, czy to coś zmieni.
      Skomentuj 0
      0:0 (8:0) Anna Werblińska poradziła sobie z blokiem rywalek. Prawdziwy nokaut Chemika!
      Skomentuj 0
      0:0 (6:0) A jednak zmiana wyniku! Wideo challenge pokazał, że piłka otarła ręki Jagieło, zanim wylądowała poza boiskiem.
      Skomentuj 0
      0:0 (5:1) Aleksandra Jagieło przerywa złą passę swojego zespołu.
      Skomentuj 0
      0:0 (4:0) I kolejny as Serbki!
      Skomentuj 0
      0:0 (2:0) As serwisowy Mai Ognjenović.
      Skomentuj 0
      Oba zespoły rozpoczną to spotkanie w tych samych składach, w których zaczynały w półfinałach. Chemik Police: Ognjenović, Bjelica, Bednarek-Kasza, Mróz, Werblińska, Glinka-Mogentale, Sawicka (libero). Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS: Cvetanović, Mazurek, Różycka, Jagieło, Wojcieska, Plchotova, Maj (libero).
      Skomentuj 0
      Zaczyna się prezentacja. Czas na wielki finał! Jakieś typy?
      Skomentuj 0
      W Ostrowcu Świętokrzyskim trwa jeszcze rozgrzewka, więc można wykorzystać tą chwilę i sprawdzić, co się dzieje na naszych kanałach społecznościowych. Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!
      Skomentuj 0

Wiemy, że w wielu wypadków media uważają polskich trenerów za półfabrykaty. Pojawia się wielka przyjemność, gdy odgrywam rolę dobrego polskiego szkoleniowca.

Skomentuj 0

Dużą rolę odegrała rozmowa w szatni podczas przerwy między drugim i trzecim setem: wyjaśniłyśmy sobie kilka kwestii a potem stwierdziłyśmy, że musimy zagrać na większym luzie, trochę sobie odpuścić... i jak widać opłaciło się to.

Skomentuj 0

Było trochę strachu (uśmiech). W trzecim secie dało się odczuć ciążącą na nas presję. Po prostu stanęłyśmy. Ale cieszę się, bo dobrze zareagowałyśmy i wyszłyśmy obronną ręką z trudnego momentu

Skomentuj 0
      Nie można już tego samego powiedzieć o podopiecznych Bogdana Serwińskiego, ale już wygrana w ćwierćfinale z sopockim zespołem pokazała, że muszynianki mogą liczyć się w tych rozgrywkach i potwierdziły to w sobotę.
      Skomentuj 0
      Obecność w tym finale policzanek, które wygrały rundę zasadniczą Orlen Ligi, nie jest niespodzianką, ale w sobotę Chemik był bliski odpadnięcia w półfinale, bo BKS prowadził już 2:1.
      Skomentuj 0
      Witamy serdecznie w to słoneczne popołudnie. Czas na pierwsze rozstrzygnięcia sezonu 2013/2014. O 14:45 rozpocznie się finał Pucharu Polski kobiet, w którym o wielkie trofeum powalczą zespoły Chemik Police i Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS.