Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Turniej barażowy o awans do Orlen Ligi odwołany?!

Wszystko wskazuje na to, że siatkarski turniej barażowy o prawo do gry w rozgrywkach Orlen Ligi 2014/2015 nie dojdzie do skutku. Pierwszoligowcy zastanawiają się bowiem nad sensem rywalizacji.
Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski

- Jest ogólny chaos i kompromitacja Polskiego Związku Piłki Siatkowej, gdyż my nawet nie wiemy, jakimi piłkami mamy trenować, przygotowując się do planowanego na środek maja turnieju barażowego o udział w Orlen Lidze. Wiemy tylko, kiedy odbędzie się wspomniany turniej, reszta jest zagadką. Nie jest to profesjonalne zachowanie. Fajnie, że mamy jeszcze szansę awansu, ale takie turnieje trzeba organizować w przejrzysty sposób - powiedział Mariusz Soja w rozmowie z serwisem nowosci.com.pl.

Po wywiadzie, jakiego udzielił toruński szkoleniowiec, rozgorzała dyskusja, której efektem prawdopodobnie będzie odwołanie turnieju, którego organizatorem miał być jeden z klubów z najwyżej klasy rozgrywkowej. - Dlaczego taką podjęto decyzję, tego nikt nie wie. Wygląda na to, że włodarze postanowili jedynie dokooptować dwa kolejne zespoły, nie zmieniając składu ligi z poprzedniego sezonu. Szkoda, że w taki sposób się nas traktuje. W tej sytuacji może nie warto wpychać się na siłę - przyznaje jeden z działaczy klubu zaplecza Orlen Ligi.

Wszystko wskazuje więc na to, że rywalizacja o 9. miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej toczyć się będzie o pietruszkę. - To na pewno jest duży kłopot. Ta rywalizacja między nami a Pałacem musi dojść do końca. Co będzie dalej, trzeba się zastanowić. Jeżeli zespoły pierwszoligowe chcą grać w Orlen Lidze to potrzeba konkretnych deklaracji. Zespół się zgłosi do rywalizacji, a potem na zasadzie może się uda, może nie będzie szukał pieniędzy - uważa Wiesław Popik.

Podobnego zdania jest opiekun ekipy znad Brdy, Rafał Gąsior, który nie ukrywa, że rywalizacja o 9. miejsce  w przypadku odwołania turnieju barażowego nie ma większego sensu. - Teraz jest taki przepis i musimy grać do końca. Możemy teraz sobie gdybać, ale gramy według zasad, które już wcześniej zostały ustalone...  - przyznaje opiekun Pałacanek.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4):
 • Joker. Zgłoś komentarz
  Nie dziwię się klubom, że wolą odpuścić. 1liga kończy sezon w maju. Zawodniczki mają kontrakty do końca kwietnia. Jeżeli klub chce grać, musi negocjować nowe umowy, a jak wiadomo,
  Czytaj całość
  siatkarki ten fakt z pewnością wykorzystają i podbiją cenę. Lepiej wiec oszczędzić bo gwarancji awansu nie ma, a koszty z pewnością będą spore. Zresztą ten turniej to jedna wielka bzdura.
  • p-gaz Zgłoś komentarz
   mimo że mamy 1 kwietnia uważam ,że turniej barażowy nie ma sensu.
   • Rychubyd Zgłoś komentarz
    Już Toruń kombinuje... boją się stanąć naprzeciwko Pałacu Bydgoszcz. Jak się jest słabym, to i piłki przeszkadzają. To ja odpowiem, jakimi piłkami będą grać - lekarskimi ;)
    • Paweł szczygielski Zgłoś komentarz
     Kszo(albo Karpaty) - Pałac
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×