Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: oceny SportoweFakty.pl

Po pierwszym półfinałowym starciu między Resovią, a ZAKSĄ przygotowaliśmy dla was pomeczowe oceny zawodników. Sprawdźcie, kto naszym zdaniem najlepiej prezentował się na boisku.
Tomasz Stawarski
Tomasz Stawarski

Oceny zawodników Asseco Resovii Rzeszów (skala 1-6):

Rozgrywający:

Lukas Tichacek - 4,5

Kolejny wielki mecz Czecha i kolejny dowód, że warto na niego stawiać. Od początku spotkania popisywał się świetnymi wystawami do skrzydeł, ale też perfekcyjnie prowadził grę środkiem. Trudno wyobrazić sobie jak musiałby w tym momencie grać Drzyzga, aby go zastąpić. 

Fabian Drzyzga - grał zbyt krótko aby ocenić jego występ.

Na boisku pojawił się raz. Nawet po kontuzji Achrema i problemem z limitem obcokrajowców Andrzej Kowal nie zdecydował się na niego postawić.

Środkowi:

Piotr Nowakowski - 4

Piątkowy mecz zdecydowanie należał do Nowakowskiego. Dobra dyspozycja w polu serwisowym oraz świetne ataki ze środka sprawiły, iż siatkarz zasłużył na mocną czwóreczkę. Nowakowskiemu brakowało tylko bloku. Często "spóźniał się" na szybkie piłki do skrzydeł Zagumnego. Przez całe spotkanie zdobył aż 15 punktów.

Łukasz Perłowski - 4

Plotki o jego powołaniu do reprezentacji stają się coraz bardziej realne. Ataki jakimi popisywał się w piątkowym spotkaniu popularny "Perła" to zdecydowanie poziom międzynarodowy. Oprócz nich popisywał się też kąśliwą zagrywką.

Atakujący:

Jochen Schoeps - 5

Niemiecki siatkarz grał w piątek wręcz niesamowicie. Jego techniczne ataki oraz zagrywka, którą nękał przeciwników pokazała, że to on jest teraz w Resovii numerem 1 na ataku. Niestety, po kontuzji Achrema i problemie z limitem obcokrajowców musiał opuścić plac gry. Zdążył zdobyć aż 16 punktów.

Dawid Konarski - 3,5

W trzecim secie zmienił Schoepsa i zagrał na przeciętnym poziomie. Początkowo jego ataki wyglądały naprawdę przyzwoicie, jednak po chwili się "wypalił". W polu serwisowym zepsuł praktycznie wszystkie zagrywki.

Przyjmujący:

Olieg Achrem - 5,5

Kapitan rzeszowian grał wyśmienicie do czasu, kiedy w trzecim secie doznał poważnej kontuzji i ze skandującej jego imię, pełnej hali zabrany został do szpitala. Przez dwa sety zdołał zdobyć aż 13 punktów. Olbrzymia skuteczność z lewego skrzydła i asy serwisowe pozwoliły mu zebrać dzisiaj piątkę z plusem. Wracaj do zdrowia Alek!

Peter Veres - 3

Zdaniem wielu transferowy niewypał, jednak dopóki Achrem nie opuścił boiska grał całkiem dobrze - przyjmował perfekcyjnie z 60% skutecznością. Kiedy jednak musiał przejąć rolę lidera zespołu, zaczął grać fatalnie. Szybko został zmieniony przez Lotmana i więcej się już na boisku nie pojawił.

Nikołaj Penczew - 2,5

Zastąpił kontuzjowanego Achrema, lecz tylko fizycznie. W meczu zauważyliśmy go raz przy skutecznym ataku. Reszta jego zbić obijała się o blok i wracała mu pod nogi. Jego gra była w piątek wyjątkowo słaba. Chyba przerosła go odpowiedzialność jaką musiał się wykazać w tak trudnym dla drużyny momencie.

Paul Lotman - 3

Zmienił Veresa jednak poprawił tylko przyjęcie. W ataku popisał się tylko kilka razy jednak nie zasłużył na nic więcej niż trójkę. U Lotmana zdecydowanie brakuje ogrania. Cały sezon spędzony w kwadracie nie wpłyną na niego dobrze. W spotkaniu zdobył tylko 3 punkty.

Libero:

Krzysztof Ignaczak - 6

"Igła nie zagra w kadrze?" - dziwiły się na Twitterze podczas spotkania największe siatkarskie osobistości. Rzeczywiście, to co pokazał dzisiaj "Igła" to jasny sygnał w stronę Antigi. Dla Ignaczaka nie było w piątkowym meczu nic niemożliwego. Obrony jakimi się popisywał były dosłownie "nie z tej ziemi". Ciekawe czy utrzyma dyspozycję w sobotnim spotkaniu?!

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Czy twoim zdaniem Iganczak zasługuje na grę w kadrze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (3):

 • Dar3K Zgłoś komentarz
  Tak się wszyscy przez cały sezon spuszczali nad "równa 12 Rzeszowa"... I gdzie ona jest? Wystarczy brak Alka i wszystko się sypie. Cala wielka TwieRRdza Rzeszów.
  • Ziutka Zgłoś komentarz
   Rozumiem pewne sympatie przy wystawianiu ocen, ale bądźmy rzetelni.. Dick Kooy zdobył najwięcej pkt w całym meczu, przy najlepszej skuteczności ataku (49%, przy czym Ruciak 18%, Schops
   Czytaj całość
   37%, Veres 17% ,Bociek 39%, Witczak 43%, Konarski 46% no i Achrem 62%- poza środkowymi) więc umniejszanie po raz kolejny jego roli w druzymie jest nie na miejscu. Tym bardziej, że dostaje naprawdę trudne piłki... Tak po za tym wydaje mi się, że dokładność piłek od Zagumnego była dzisiaj daleka od idealnego, chłopaki musieli się trochę natrudzi
   • ppp Zgłoś komentarz
    Dziwne te oceny, wynika z nich że zawodnicy Resovii grali lepiej a jednak przegrali. Średnia ocen Zaksy 3,44 a Resovii 4,1.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×