Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Olieg Achrem z zerwanymi więzadłami w kolanie. Lekarz Resovii: Może dojść do 6 miesięcy absencji

Piątkowe spotkanie pomiędzy Resovią i ZAKSĄ było z pewnością najbardziej pechowym meczem w karierze kapitana mistrzów Polski. - Może dojść do 6 miesięcy absencji Achrema - mówi lekarz rzeszowian.
Mateusz Lampart
Mateusz Lampart

W 3. secie, przy stanie 19:13 piątkowego starcia półfinałowego, Olieg Achrem niefortunnie wylądował na lewej nodze. Po udzieleniu pomocy przez opiekę medyczną, został przewieziony do szpitala. Pierwsze diagnozy mówiły o zerwaniu więzadeł w kolanie. Niestety, obawy okazały się słuszne. - Alek miał przeprowadzone badania diagnostyczne. Potwierdziły one naszą niezbyt miłą dla niego diagnozę, że doszło do zerwania więzadeł w kolanie. Ale będziemy jeszcze chcieli te badania powtórzyć lub skonsultować z kimś kto ma dużą praktykę w opisywaniu tego typu urazów. Wówczas zostanie podjęta decyzja, co dalej - powiedział w rozmowie z naszym portalem Artur Harmata, lekarz mistrzów Polski.

Poprzednim pechowcem w ekipie z nad Wisłoka był Krzysztof Ignaczak. Libero Resovii natychmiast udał się na konsultację medyczną w Łodzi, do lekarza reprezentacji Polski, dr Jana Sokala. Tym razem zadbano o to, aby kapitan Resovii nie musiał opuszczać stolicy Podkarpacia. - Achrem nie musi jechać do Łodzi, bo z tego co wiem płytka do interpretacji została wysłana do dr Sokala. Nie ma potrzeby, żeby Alek tam jechał. Musimy poczekać, bo są dolegliwości bólowe kolana i jest obrzęk. Ten z kolei może zaciemniać obraz badania klinicznego czy radiologicznego. Kilka najbliższych dni poczekamy i wtedy wydamy ostateczną diagnozę - dodaje specjalista.

Jakie są więc scenariusze dotyczące powrotu do treningów Białorusina z polskim paszportem? - Może dojść do 6 miesięcy okresu absencji Achrema. To byłby jednak najgorszy scenariusz. Najbardziej optymistyczny jest taki, że jeśli więzadła krzyżowe nie uległyby zerwaniu, to wtedy pozostałe części układów więzadłowych, które zostały naruszone w kolanie dałyby ok. 2 miesięcy rozbratu z siatkówką, a może nawet troszeczkę mniej - kończy Harmata.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Ogromne osłabienie Asseco Resovii Rzeszów. Koniec sezonu dla Oliega Achrema

Czy brak Oliega Achrema ma wpływ na wynik półfinałowej rywalizacji Resovii z ZAKSĄ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf.własna

Komentarze (2):

 • nowa Zgłoś komentarz
  Alek wróci podwójnie głodny walki i całkowicie zdrowy tego życzę. Przepraszam z góry za złośliwość... PZPS będzie rozczarowane że nie może teraz być powołany
  • stary kibic Zgłoś komentarz
   Alek ma mentalne wsparcie kibiców nie tylko sympatyzujących z Resovią - oprócz dobrej gry i posiadania ogromnego serca do walki, to bardzo sympatyczny i przyjazny gość. Alek wszyscy
   Czytaj całość
   czekamy na twój powrót.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×