Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

AZS Politechnika Warszawska - Cerrad Czarni Radom: oceny SportoweFakty.pl

W pierwszym meczu 2. rundy play-off zakończył się bezapelacyjnym zwycięstwem stołecznych Inżynierów. Jednemu z graczy tej drużyny niewiele zabrakło do najlepszej oceny możliwej.

Ola Piskorska
Ola Piskorska

AZS Politechnika Warszawska (skala 1-6)

Rozgrywający:

Juraj Zatko - 5

Jeden z lepszych meczów nierównego Słowaka, dokładne wystawy, równomierne rozdzielanie piłek, sporo gry środkiem, gubił blok przeciwnika. Do tego szybko i trafnie wyczuł bardzo dobrą dyspozycję swojego atakującego i dużo, ale rozsądnie z tego korzystał. Dołożył do tego 3 bloki i bardzo nieprzyjemną dla rywala zagrywkę, którą regularnie robił serie (4 asy serwisowe), w sumie sam zdobył aż 9 punktów.

Atakujący:

Paweł Adamajtis - 5.5

Kolejny świetny mecz zawodnika, który bryluje w końcówce sezonu. Niewiarygodnie skuteczny w ataku (76%), nie popełnił też żadnego błędu w tym elemencie, a tylko raz został zablokowany. Dorzucił 3 bloki i asa serwisowego i zasłużenie otrzymał kolejną statuetkę MVP.

Środkowi:

Marcin Nowak - 3

Umiarkowanie skuteczny w ataku, zupełnie bez punktu w bloku, nie przyniósł też tyle korzyści co zwykle swoją zagrywką. Jednak poza walorami sportowymi ten bardzo doświadczony środkowy wiele daje zespołowi mentalnie, mobilizując kolegów w trudnych momentach.

Dawid Gunia - 3.5

Skończył tylko 6 piłek z 12, ale były to efektowne zbicia w kluczowych chwilach meczu. Zablokował przeciwnika dwukrotnie, zagrywka niewidoczna.

Przemysław Smoliński - brak oceny

Wszedł dwa razy zadaniowo na zagrywkę. W drugim secie po swoim serwisie dobrze obronił atak przeciwnika, co pozwoliło wyprowadzić skuteczną kontrę dającą zwycięstwo w tej partii.

Przyjmujący:

Maciej Pawliński - 4

Atakował z najwyższą skutecznością spośród lewoskrzydłowych - 60%. Zdobył punkt blokiem oraz mocno utrudniał życie rywalom swoim serwisem. W przyjęciu przeciwnik go raczej oszczędzał, ale dwukrotnie dał się pocelować. Jak zawsze dobrze spisywał się w obronie w polu, stwarzając okazje do kontr.

Artur Szalpuk - 2

Młody siatkarz wrócił do pierwszego składu po kontuzji i widać przerwę w graniu. Był na boisku 1.5 seta i niezbyt dobrze radził sobie w ataku i w przyjęciu, został zmieniony przez Kaczorowskiego.

Paweł Kaczorowski - 3.5

Ustabilizował przyjęcie w zespole, co było jego głównym zadaniem i nie popełnił ani jednego błędu w tym elemencie. Ale w ataku, bloku i zagrywce nie wniósł nic.

Maciej Olenderek - brak oceny

Nominalny libero w roli przyjmującego wszedł na boisko kilka razy do drugiej linii w celu poprawienia przyjęcia i obrony.

Libero:

Michał Potera - 3

Dwukrotnie dostarczył przeciwnikowi punkt bezpośrednio z przyjęcia, miewał lepsze mecze w obronie.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

AZS Politechnika Warszawska - Cerrad Czarni Radom 3:0

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×