Serie A: Pierwszy krok Joanny Wołosz i Mai Tokarskiej w kierunku półfinałów

Joanna Wołosz i Maja Tokarska przybliżyły się do półfinałów ligi włoskiej. Zespoły z Polkami w swoich szeregach wygrały premierowe starcia.

Anna Jawor
Anna Jawor

W doskonały sposób rywalizację play-off rozpoczął Yamamay Busto Arsizio. Motyle na wyjeździe nie dały najmniejszych szans Foppapedretti Bergamo i zwyciężyły 3:0. W ostatniej partii Joanna Wołosz i koleżanki wręcz zdemolowały "Foppę" triumfując 25:11. Najwięcej oczek dla drużyny Carlo Parisiego zdobyła środkowa - Valentina Arrighetti (13 pkt.). Joanna Wołosz rozegrała cały pojedynek w barwach Yamamay, nasza rozgrywająca zapisała na swoim koncie 2 pkt. skutecznymi kiwkami.

Igor Gorgonzola Novara we własnej hali uporał się z Liu-Jo Modena. Podopieczne Luciano Pedulli długo wchodziły z mecz. Wyraźnie poległy w pierwszym secie, a w drugim przegrywały już kilkoma punktami. Udało im się jednak odwrócić losy potyczki. Klub z Novary przejął inicjatywę na parkiecie i wygrał 3:1. Maja Tokarska na boisku pojawiła się w połowie drugiej partii i pozostała na nim do ostatniego gwizdka sędziego. Polka rozegrała poprawne zawody. Zdobyła 6 pkt. dla Igor Gorgonzola (5-atakiem, skuteczność 50 procent, 1-blokiem).

Pierwszy krok w kierunku półfinałów Serie A zrobiły także ekipy Imoco Volley Conegliano i Rebecchi Piacenza. Wicemistrz Italii pokonał 3:0 Pomi Casalmaggiore, a mistrz Włoch w trzech partiach uporał się z Robur Tiboni Urbino.

Foppapedretti Bergamo - Yamamay Busto Arsizio 0:3 (21:25, 20:25, 11:25);

Imoco Conegliano - Pomi Casalmaggiore 3:0 (25:13, 25:12, 29:27);

Rebecchi Piacenza - Robur Tiboni Urbino 3:0 (25:18, 25:13, 25:9);

Igor Gorgonzola Novara - Liu Jo Modena 3:1 (19:25, 25:21, 25:21, 25:21).

Rywalizacja toczy się do dwóch wygranych spotkań.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Liga azerska: Rabita Baku zagra o mistrzostwo kraju